wtorek, 12 lutego 2019

„Winna” Alicja Sinicka PRZEDPREMIEROWO




Wydawnictwo -  Wydawnictwo Kobiece
Data wydania - 13 lutego 2019
Liczba stron - 416
Kategoria - Literatura obyczajowa i romans




Pragnęła miłości!
Pragnęła szczęścia
Wpadła w pułapkę...



Alicja Sinicka to autorka rewelacyjnej książki pod tytułem Oczy wilka.
Gdy tylko usłyszałam o jej kolejnej pozycji, wiedziałam, że muszę ją mieć.

Poznajemy dwudziestopięcioletnią psycholog, która prowadzi spokojne życie. Na imię ma  Wendy. Czuje się winna, ponieważ po otrzymaniu prawa jazdy wsiadła do auta ojca i pojechała z młodszym bratem na autostradę. Doszło do wypadku, w którym zginęli sprawca i jej brat. Od tamtej pory jej rodzina rozpadła się emocjonalnie. Nie potrafi dojść do porozumienia z własnym ojcem. Jej mama natomiast zamknęła się w swoim świecie. Każdy z nich na swój sposób radzi sobie z uczuciami.

Wendy spotyka się ze świetnym chłopakiem, który jest pracownikiem jej ojca i tworzą naprawdę dobrze dobraną parę. Sielanka trwa do czasu, gdy dowiaduje się o jego zdradzie. Kolejny cios w jej serce. Znowu jest winna, bo to przecież ona do tego doprowadziła.

Ludzie za bardzo ufają pozorom, patrzą, ale nie widzą, słyszą, ale nie słuchają, czują, ale nie rozumieją.

Wygląda na to, że cały jej świat, który skrupulatnie buduje, zawsze burzą mężczyźni. Zawsze ci najbliżsi.
Gdy poznaje młodego żołnierza, ma nadzieję na lepszy los. Jim jest wspaniały, troszczy się o nią i daje jej to, czego bardzo potrzebuje — miłość. Pomaga jej zapomnieć o niewiernym partnerze.
Wendy nie zdaje sobie sprawy, że ten mężczyzna doprowadzi do tego, że będzie kolejny raz winna. Kolejny raz będzie miała co sobie zarzucać. Taki widocznie los naszej bohaterki. Jakie zamiary ma nowy przyjaciel kobiety?
Czy gdy rodzicom zacznie dziać się krzywda, stanie za nimi czy przeciw nim?





Jest to wspaniały romans z wątkiem sensacyjnym.
Naprawdę dużo się tutaj dzieje. Początkowo jednostajna akcja rozwija się w pełną podstępów i tajemnic walkę o życie. Spragniona miłości Wendy nie zauważa, że z romantycznych uniesień nie zostaje nic, natomiast wszystko staje się mroczne i zawikłane, a niebezpieczeństwo czai się tuż za rogiem.

Niesamowita książka i bardzo adekwatny tytuł.
Wszystko zaczęło się od śmierci młodszego brata Wendy. Wypadek pozostawia nie tylko piętno na zdrowiu fizycznym; ma również długofalowe konsekwencje dla psychiki. Brak rozmowy z rodzicami nie ułatwia pozbycia się poczucia winy, a wręcz powoduje jego przyrost. Brak wiary w siebie bardzo często doprowadza do niemiłych sytuacji, a zachwianie samooceną wzrasta.

 Jest taka skłonność w ludzkim umyśle, wynikająca z potrzeby akceptacji. Polega na tym, że lgniemy do ludzi, którzy często nas krzywdzą, ale od czasu do czasu potrafią sprawić, że czujemy się doceniani i wartościowi. Lgniemy do nich bardziej niż do tych, którzy zawsze są troskliwi i wyrozumiali.

Autorka oddaje w nasze ręce świetnie napisaną intrygę. Pełno tu wartkiej akcji, momentami sprawiającej, że nasze serce przyspiesza, a czasami zamiera. Bohaterowie są bardzo ciekawie zarysowani. 
Z przyjemnością odkrywałam kolejne sceny odgrywające się w tej powieści. Książkę czyta się znakomicie, gdyż jest napisana pięknym językiem. Czytając, docierają do nas przeplatane w zdarzeniach mądre słowa, pełne psychologicznych znaczeń. Fabuła intrygująca, wywołująca wszelkiego rodzaju emocje.


„Winna” to romans, w którym prym wiedzie wątek sensacyjny. Nic tutaj nie jest oczywiste. Wydaje się nam, że jest pięknie, a za chwilę boimy się o życie bohaterów. Człowiek jest istotą stadną i by być z kimś szczęśliwym, nie zagłębia się w dziwne zachowania, sprawiające, że czasami zapala się czerwona lampka”.

Polecam!






22 komentarze:

 1. Bardzo chciałabym mieć możliwość przeczytania tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie na Fp trwa jeszcze konkurs Agnieszko. Do jutra.

   Usuń
 2. Mam już na swojej liście so przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę, bo już chce ją przeczytać! :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  Eli z https://czytamytu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj już premiera. Można kupować i czytać :)

   Usuń
 4. W moim przypadku obyczajówka połączona z romansem się nie sprawdza i bardzo rzadko trafiam na coś, co mi przypada do gustu. Więc tym razem sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna powieść, która bardzo mocno mnie wciągnęła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie ona rozczarowała, a wątek sensacyjny, który naprawdę mógł być dobry za późno się pojawił, byłam już całą książką zbyt zmęczona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uważam, że wątek sensacyjny mógł być wcześniej, ale całokształt wypadł świetnie.

   Usuń
 7. Przyłączam się, świetna książka 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. nie lubię romansów, ale ten wątek sensacyjny mnie niesamowicie kusi ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ojjj, wszyscy to czytają :D Muszę ją chyba zatem kupić lol
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie:
  Eli z https://czytamytu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest druga książka tej autorki i druga świetna.

   Usuń
 10. Mam na nią apetyt już od pewnego czasu i z każdą przeczytaną recenzją on rośnie :)

  OdpowiedzUsuń