poniedziałek, 11 lutego 2019

„Twarzą w twarz” Agata Suchocka PRZEDPREMIEROWO

Cykl - Daję Ci wieczność (tom 2)
Wydawnictwo -  Initium
Tytuł oryginału - Face to Face
Data wydania -  14 lutego 2019
Kategoria - Literatura obyczajowa i romans 

Miłość silniejsza niż czas i śmierć!


Jest to druga część bardzo oryginalnej serii, która na pewno jest inna od tych, które zalewają rynek czytelniczy. 

  
W pierwszej części, która jest bardziej mroczna, poznajemy Lothara oraz  Armagnaca i ich przyjaciół. Wiktoriański Londyn, ciemne, pełne tajemnic mroczne uliczki i ich zakamarki oraz rozwiązłe towarzystwo sprawiają, że niejednokrotnie dreszcz niepokoju przebiega po plecach. Co tam się dzieje! Musicie się sami przekonać.


W tej części natomiast jest już bardziej współcześnie. Niektórzy nie będą w stanie sobie z tą nowoczesnością poradzić. Gdzie naszym czasom do wiktoriańskich ulic Londynu...
Lothar został opuszczony przez swojego mentora i przyjaciela. Opłakuje go bardzo długo. Jest to ogromna strata dla niego i przechodzi wszystkie fazy żałoby. Czuje się porzucony, zapomniany, wściekły, pełen furii. Postanawia pojechać do przyjaciół, by tam wypłakać swój żal i ból po stracie bliskiej mu osoby.
Wyrusza do Ameryki, potem do Europy, ciekaw odpowiedzi na nurtujące go pytania. A jest ich tyle w głowie naszego bohatera, że znalezienie na każde z nich odpowiedzi może mu trochę zająć. Czy znajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania? Czy w postaci młodego jazzmana, którego spotka na swojej drodze, odnajdzie bratnią duszę?
Agata Suchocka  oddaje w nasze ręce nasyconą emocjami wyśmienitą powieść. Jest tu wszystko to, co sprawia, że książka fascynuje, otacza nas swoją mroczną magią i wciąga niczym wir w rzece. By wydostać się na wierzch, musimy balansować na krawędzi razem z Lotharem, brać udział w perwersyjnych zabawach, niekoniecznie typu kobieta — mężczyzna. To wszystko nie przeszkadza nam w poznawaniu wspaniale opisanych miejsc i poznawaniu bardzo dobrze wykreowanych bohaterów z pierwszego, jak i drugiego planu.
Powieść od czasu do czasu osnuta jest mgłą muzyki.

Zapewniam Was, że jest to naprawdę kawał dobrej literatury. Autorka z rozmysłem używa wysublimowanego języka, pozwalając na to, byśmy mogli cieszyć się magią słowa pisanego oraz raczyli się ucztą rozpalającą wszystkie zmysły. Dla mnie to jest prawdziwa uczta literacka. Po przeczytaniu książek Agaty Suchockiej ciężko czyta się potem inne pozycje. Tu jest wszystko dopracowane, konstrukcja oparta jest na solidnych fundamentach, postaci bardzo charakterystyczne, co sprawia, że zapadają głęboko w pamięć i ciężko o nich zapomnieć.

„Twarzą w twarz” to pochłaniająca bez reszty historia. Wyłaniający się z niej mroczny i tajemniczy klimat przesiąknięty pożądaniem otacza nas i zostawia tylko głód i ochotę na więcej.


 Trudno było mi pożegnać się z tą lekturą. Spędziłam z nią  wspaniały wieczór i do tej pory czuję niedosyt.

 

11 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale zapowiada się intrygująco. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten wiktoriański Londyn do mnie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Po takiej recenzji myślę, że wielką stratą byłoby nie przeczytanie tej książki czy też pierwszej części. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka równie fascynująca jak pierwszej części - muszę się wreszcie z tą serią zapoznać!

  OdpowiedzUsuń
 5. Seria wydaje sie być bardzo wciągająca!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest wciągająca. Ale to kunszt pisarski zachwyca.

   Usuń
 6. Choć seria wydaje się ciekawa, odpuszczam :)
  Pozdrawiam,
  Eli z https://czytamytu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń