poniedziałek, 25 lutego 2019

„Recepta na dobre zdrowie” Frederic Saldmann
Tłumaczenie - Grażyna Majcher
Tytuł oryginału - Votre sante sans risque
Wydawnictwo - Muza
Data wydania - 13 lutego 2019
Liczba stron - 320
Kategoria - poradniki

Najnowsza książka lekarza francuskich gwiazd.

Skuteczne recepty i naturalne metody, by wydłużyć swoje życie, zachować zdrowie i pogodę ducha.

 O książkach tego autora słyszałam dużo dobrego. Z ciekawością zabrałam się za czytanie i powiem Wam, że to była bardzo dobra decyzja.

Od pierwszych stron dowiadujemy się samych nowych rzeczy. Ja trochę interesuję się naturalnymi metodami leczenia, ale w tej pozycji dowiedziałam się sporo nowego.
Momentami czytałam z oczami bardzo szeroko otwartymi, bo nie dowierzałam, a czasami kiwałam głową ze zrozumiem, bo już o tych metodach słyszałam. 


Książkę czyta się bardzo szybko i w przyjemny sposób. Fajne rozdziały ułatwiają wyszukiwanie informacji. To wszystko przekazane jest w bardzo ciepły i życzliwy sposób. Ma się wrażenie, jak byśmy czytali jakieś zapiski, notatki robione przez kogoś nam bliskiego. 
Co ważne, jak napisał sam autor, jest on dietetykiem i rozumie ludzkie rozterki związane z żywieniem.

Przekonujemy się o tym, że mamy w sobie siłę natury. Dzięki prostym i skutecznym metodom, które poznajemy na łamach tej lektury, odkrywamy w sobie potencjał i nabieramy wiary, że małymi krokami wszystko nam się uda. Nabieramy pewności, że stosując się do zaleceń doktora, do końca życia możemy być zdrowi wyleczeni metodami naturalnymi. 

Wiedzieliście o tym, że należy gwizdać, by zachować młodość? Gwizdanie pobudzi twoją energię życiową oraz sprawi, że mięśnie twarzy i ust będą pracować. Jak wiadomo, jedną z odznak starości są wąskie usta. Dzięki gwizdaniu nie dopuścimy do tego. Co Wy na to?
A wiecie, jakie są efekty żucia gumy?

„Guma do żucia pozwala pozbyć się prześladującej melodii. Żucie zakłóca pamięć werbalną i niejednoznaczne ślady akustyczne, zaburza słuchanie muzyki; dlatego ma moc uwolnienia od prześladującego nas utworu.”

Dowiemy się również, jak można w prosty sposób zaradzić, gdy w alkowie zdarzają się problemy, oraz jak fajnie można zmienić nawyki związane z higieną. Ja niejednokrotnie zaznaczałam ołówkiem to, co mnie interesowało. Zaskoczył mnie fakt, że kostki lodu działają niczym pogromca głodu, a orzechy brazylijskie zapewniają ochronę tętnic oraz sprawiają, że widzimy świat w lepszych kolorach i czujemy się błogo najedzeni.


„Recepta na dobre zdrowie” to pozycja dla każdego. Mnóstwo wiadomości i praktycznych porad. Książka napisana jest bardzo prostym językiem, nie będzie problemu z jej zrozumieniem. Zachowajmy zatem zdrowe podejście do swojego życia i zacznijmy zmieniać to, co złe. 

Polecam!
9 komentarzy:

 1. Lubię praktyczne porady więc jestem na tak, jeśli chodzi o tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ważne informacje przedstawione w ciekawy i przystępny spowob. Brzmi zachęcająco. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie sięgam często po takie książki, ale czasem jednak mam na nie ochotę. Będę o niej pamiętać. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawił mnie Twój opis Myślę, że warto nauczyć się zyć pozytywnie. W koncu wszystko siedzi w naszych głowach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy bede potrzebowała pewnie bede jej szukac :) Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkim osobom zainteresowanym tematem chciałbym polecić stronę https://recepty24.com/e-zwolnienie/ , na której w każdej chwili możecie zacząć e-konsultację i dowiedzieć się co z Waszym zdrowiem. Usługi są dostępne o każdej godzinie, co jest ogromnym plusem.

  OdpowiedzUsuń