poniedziałek, 14 stycznia 2019

Zapowiedzi Wydawnictwa Albatros

                                                           

                                   PREMIERA: 16 STYCZNIA 2019


Lee Child CZAS PRZESZŁY

Przekład - Jan Kraś
Liczba stron - 448
Kategoria - thriller/sensacja/kryminał

Najnowsza książka w odświeżonej szacie graficznej!
To miała być epicka podróż przez całe Stany – z wybrzeża Maine do San Diego. Wyprawa, jakiej Jack Reacher nie podejmował od lat. Nie zawędrował jednak daleko. Na rozwidleniu dróg zobaczył drogowskaz: Laconia. Nigdy tam nie był, ale nazwę zna dobrze – z rodzinnych dokumentów. Decyduje się więc przerwać podróż i zobaczyć miejsce, w którym urodził się jego ojciec.
W tym samym czasie, parę kilometrów dalej, dwójka młodych Kanadyjczyków z powodu awarii samochodu musi zatrzymać się w motelu na odludziu, gdzie zostają wplątani w dziwną grę, która z każdą godziną staje się coraz bardziej dramatyczna. Tak dramatyczna, że Reacher z pewnością przyszedłby z pomocą, gdyby znał ich sytuację. Mimo że ma własne kłopoty. Bo tak to już z nim jest: wystarczy, że zatrzyma się gdzieś na dłużej, i mają go dosyć. A on, choć lubi być w ruchu, nie cierpi, gdy ktoś próbuje go przepędzić.

 

Po tej książce nikt na powie, że Lee Child się powtarza! 

                             PREMIERA: 31 STYCZNIA 2019

„Syrena i pani Hancock  Imogen Hermes Gowar  

Tłumaczenie - Anna Dobrzańska
Liczba stron - 512

Kategoria - fantastyka, fantasy, science fiction Pewnego wrześniowego wieczoru w 1785 roku kupiec Jonah Hancock słyszy niecierpliwe pukanie do drzwi. W progu stoi jeden z jego najlepszych kapitanów, klnąc, plując i nerwowo przestępując z nogi na nogę. Statek pana Hancocka przepadł. Ale kapitan przywiózł kupcowi coś, co swoją wartością go przewyższa… Wyłowionego z morskich odmętów niepospolitego stwora, który bez wątpienia jest… najprawdziwszą syreną!
Kiedy plotka roznosi się po okolicznych dokach, kawiarniach i domach uciech, wszyscy chcą zobaczyć syrenę pana Hancocka. Wizja znacznych korzyści materialnych jest pokusą, której nie należy się zbyt długo opierać, kupiec zgadza się więc wypożyczyć cudowną poczwarę do najsławniejszego domu rozpusty w Londynie. A w tym luksusowym przybytku czeka na pana Hancocka o wiele więcej syren. Znacznie groźniejszych i bardziej ponętnych niż jego morski stwór – gotowych dać mu szczęście, o którym marzy, lub zhańbić go i przywieść do zguby… A już na pewno sprowadzić jego życie na zupełnie nowy i bardzo nieoczekiwany kurs…


Syrena to bardzo niebezpieczna zdobycz. Podobnie jak kurtyzana…


                       
                   PREMIERA: 13 LUTEGO 2019

 
„Pozwól mi wrócić B. A. Paris                   
 
Przekład: Magdalena Koziej
Liczba stron - 320
Kategoria - thriller/sensacja/kryminał Ona zniknęła…
Finn i Layla, młodzi i nieprzytomne w sobie zakochani, wyjeżdżają na wakacje do Francji. W drodze zatrzymują się w nocy na parkingu i kiedy Finn wraca z toalety, jego dziewczyny nigdzie nie ma.
On skłamał…
Finn opowiada policji, o tym, co zdarzyło się tej nocy. Są tacy, co nie wierzą w jego wersję i podejrzewają go o najgorsze. Nawet po latach. I tylko Finn wie, że nie powiedział policji całej prawdy.
Teraz się boi…
Po dziesięciu latach zaczyna jeszcze raz – w innym miejscu, z inną kobietą. I tak się akurat złożyło, że jest nią siostra jego zaginionej dziewczyny. Kiedy się zaręczają, Finn dostaje telefon. Ktoś z jego przeszłości widział Laylę. Ktoś podrzuca znaki kojarzące się jednoznacznie z Laylą. Ktoś wysyła mu maile, które doprowadzają go na skraj szaleństwa.
Finn zaczyna podejrzewać wszystkich wokół i coraz bardziej wierzy w to, że jego dawna ukochana żyje.
I że jest bliżej, niż mu się wydaje.


NOWY THRILLER AUTORKI BESTSELLERA ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI 


                           PREMIERA: 13 LUTEGO 2019


 „Siostra księżyca Lucinda Riley 

Tłumaczenie -  Anna Esden-Tempska
Cykl - Siedem sióstr (tom 5)
Kategoria - Literatura piękna

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą.

Nastrojowa, pełna magii saga rodzinna, którą pokochały czytelniczki w ponad 30 krajach świata, także w Polsce. 
 
Zainteresowani ? 

9 komentarzy:

 1. Czekam na "Pozwól mi wrócić"! ;)


  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 2. Nową książkę B. A. Paris chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe nowości - dla każdego coś dobrego:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja na razie nie zaopatruje się w nowości, bo jeszcze mam kilka zaległych tytułów. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię kryminały i powieści sensacyjne, więc widzę tutaj propozycje dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja na "Siostrę Księżyca" chyba najbardziej czekam, ale nie aż tak pilnie, bo jeszcze wcześniejsza część przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogólnie nie lubię fantastyki, ale ta "Syrena i pani Hancock" mnie zainteresowała, więc być może po nią sięgnę... A "Siostrę Księżyca" mam w planach, ale to dopiero jak poznam wcześniejsze części tej serii ;)

  OdpowiedzUsuń