czwartek, 24 stycznia 2019

„Gwiaździsta noc” Iwona Wilmowska
 

Cykl - Prywatne śledztwo Agaty Brok (tom 2)
Wydawnictwo - Axis Mund
Data wydania - 8 sierpnia 2018
Liczba stron - 260
Kategoria - thriller/sensacja/kryminałMamy  kolejny tom przygód Agaty Brok i jej kryminalne śledztwo.


Tym razem  mamy śmiertelną zagadkę dotyczącą rodziny chłopaka Agaty. Lidka, która miała zacząć pracę w firmie naszej bohaterki, ginie pod kołami samochodu. Świadkowie twierdzą, że nie był to wypadek, lecz ktoś z pełną świadomością przejechał kobietę. Co takiego sprawiło, że sprawca posunął się do takiego czynu?
Czy tajemnice, które ciążą nad rodziną chłopaka Agaty mają związek ze śmiercią kobiety? Co zrobi nasza bohaterka, gdy zmiany, jakie odkryje w wyniku rozwiązywania tej zagadki, wywrócą jej świat do góry nogami?
 Jest to kolejna część, ale śmiało można zacząć czytać od tej książki. W każdej części jest do rozwiązania przez Agatę inna zagadka kryminalna, zatem można, ale wiadomo, zawsze lepiej zacząć od pierwszego tomu.

Jak w pierwszej części, tak i teraz dochodzi do śmierci. Komisarz policji bada przyczyny zgonu, a nasza bohaterka Agata zaczyna równorzędne śledztwo na własną rękę. Jednak to ona gra tu główną rolę. Ona angażuje się najbardziej.


Historię śmierci Lidki czyta się fajnie i szybko. Napisana jest lekkim językiem, że strony czytają się same. Tak jak w pierwszej części nie ma tu zbędnych opisów, nic nie jest na siłę przedłużane, wszystko jest idealnie wyważone. Doszły natomiast retrospekcje z młodzieńczych lat Lidki i poznajemy jej świat, gdy była nastolatką. Autorka w ten sposób odkrywa karty i naprowadza nas na tropy.
 
Akcja książki jest powoli budowana. Coraz więcej dostajemy tropów, które powinny doprowadzić do rozwiązania zagadki, ale czy nam to się udaje? Mnie się nie udało. Do końca nie wiedziałam, kto jest sprawcą zabójstwa.
Autorka daje odczuć czytelnikowi, że tak naprawdę nikogo nie można poznać do końca. Nikt nie jest szczery i pokazuje siebie na tyle, na ile jest mu to wygodne.„Gwiaździsta noc” to opowieść o samotności, smutku i stracie. O żalu, który jątrzy, nie pozwalając zakosztować szczęścia. O zemście tak wielkiej, że aż zagłuszającej zdrowy rozsądek. Ale też opowieść o miłości i  trudnej sztuce bycia kochanym.
Polecam!


 

8 komentarzy:

 1. Mam w planach lekturę całego cyklu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo interesujące! Cała seria musi być wciągająca ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie spotkałam się jeszcze z tym cyklem, ale widzę że warto zwrócić na niego uwagę 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej serii. Wydaje się być wciągająca, chociaż nie wiem jeszcze czy po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesująca seria jak widzę. Może się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Całą serię mam już na uwadze od dawna, tą recenzją tylko podsyciłaś mój apetyt na te książki:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie przyjrzę się bliżej tej serii. Może mi się spodobać. :)

  OdpowiedzUsuń