piątek, 18 stycznia 2019

Zapowiedzi premier luty 2019W lutym Wydawnictwo EDIPRESSE  
zaskoczy nas niejedną ciekawą propozycją. 
Czekacie na którąś z nich?

 PREMIERA 13 lutego 2019

 „Nigdy cię nie opuszczę  ”
 J.L. Butler 
Liczba stron -  384
Kategoria - thriller/sensacja/kryminał 

Francine Day to ambitna, inteligentna i odnosząca sukcesy prawniczka, która właśnie ubiega się o jedwabną togę. Potrzebuje tylko jednej prestiżowej sprawy, żeby uzyskać awans na królewskiego adwokata - takiej jak rozwód Martina Joya. Wzajemne zauroczenie Francine i Martina jest natychmiastowe i obsesyjne. Wdają się w sekretny romans i Francine sądzi, że wszystko pójdzie jak z płatka. Jednak żona Martina niespodziewanie znika, a on sam staje się głównym podejrzanym. Francine jest teraz jego prawniczką, kochanką, a także ostatnią osobą, która widziała żywą Donnę Joy. W miarę jak sprawa zaczyna się komplikować, Francine coraz trudniej przychodzi utrzymanie własnego życia w ryzach.

Pełen napięcia i akcji mrożącej krew w żyłach, thriller J.L. Butler, rozgrywa się w środowisku londyńskiej palestry, gdzie od stuleci sprawiedliwość i korupcja toczą ze sobą nieustanną grę.


PREMIERA 13 lutego 2019

 „(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie”
 Natasza Socha
Liczba stron - 304

Kategoria - Literatura obyczajowa i romans 
Tajemnica małżeństwa to kumulacja drobiazgów, do których obcy ludzie nie mają dostępu. Cecylia i Wiktor marzą o rozwodzie, choć jeszcze żadne z nich nie powiedziało tego na głos. Ona chce wolności, on spotyka się ze swoją studentką. Wszystko zmienia się w dniu, w którym Cecylia ma wypadek samochodowy i na jakiś czas zostaje unieruchomiona. Poruszając się na wózku chce czy nie - jest skazana na pomoc męża. On również uważa, że jego obowiązkiem jest zaopiekowanie się żoną w tym czasie. Każde z nich chce się pozbyć tego drugiego, ale póki co muszą znowu udawać rodzinę. Ta historia pokazuje, jak człowiek bez miłości szybko gaśnie. Jak chowa się w sobie, znika, traci chęć do życia. Czym tak naprawdę jest „niemiłość”? Końcem wszystkiego? Czy raczej początkiem?


PREMIERA 13 lutego 2019

„Miłość z błękitnego nieba”
Krystyna Mirek
Liczba stron - 352
Kategoria - Literatura piękna Walentynkowy Kraków to dla wielu zakochanych jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi. Tu właśnie przybywa Angelika, która ma do podpisania najważniejszy kontrakt w karierze. Nie zawaha się przed niczym, byle tylko osiągnąć cel. Dla niej Kraków to miasto, z którego kiedyś uciekła i nie zamierza wracać do niełatwych wspomnień. Jest skoncentrowana na pracy i nie pozwala sobie na żadne sentymenty.

Po drugiej stronie barykady stoi właściciel prężnie rozwijającej się firmy, prywatnie niepoprawny kobieciarz, choć z zasadami. On też chce podpisać ten kontrakt, ale na swoich warunkach. I również nie ma oporów, by korzystać ze wszelkich sposobów, które mogą do tego doprowadzić.

Co się stanie w mroźną walentynkową noc? Kto zwycięży w biznesowych negocjacjach i w jaki sposób zakończy się próba osiągnięcia niemożliwego kompromisu? Z pozoru niewinny splot wydarzeń sprawi, że życie wielu osób zmieni się bardzo mocno.
 

 PREMIERA 27 lutego 2019

 „Maszyna szczęścia”
 Katie Williams
 Kategoria - Literatura piękna 
Gdyby maszyna była w stanie podać ci przepis na szczęście, który mógłby ci się jednak nie spodobać, czy zrobiłbyś test?
Jedz więcej mandarynek. Rozwiedź się z żoną. Odetnij sobie palec wskazujący prawej dłoni. Zalecenia maszyny szczęścia często bywają zaskakujące, ale w 99,97% gwarantują, że będziesz szczęśliwszy. 

Pearl pracuje dla firmy Apricity – a więc zawodowo zajmuje się szczęściem. Jej nastoletni syn, Rhett, zdaje się czerpać zadowolenie z bycia nieszczęśliwym. Gdyby tylko Pearl zdołała go przekonać, aby wykonał test Apricity... Ta ostrzegawcza, drwiąca i przezabawna opowieść o postępie technologicznym stanowi zarazem ostre jak brzytwa przedstawienie najmroczniejszych głębi ludzkiej psychiki. 


 PREMIERA 27 lutego 2019

 „ Furia ”
Brown Sandra
Liczba stron - 432
 
Kategoria - thriller/sensacja/kryminał 
 
Dwadzieścia pięć lat temu major Franklin Trapper zyskał sławę w całym kraju. To właśnie on wyprowadził w bezpieczne miejsce garstkę osób ocalałych po ataku bombowym w jednym z hoteli w Dallas. Często udzielał wywiadów i występował publicznie. Po latach nagle zaczął unikać rozgłosu i wszelkich kontaktów z mediami. Nie zraża to jednak ambitnej dziennikarki telewizyjnej Kerry Bailey. Za wszelką cenę zamierza ona przeprowadzić wywiad z majorem, Najpierw jednak musi przekonać do tego pomysłu syna majora Johna Trappera, który jest jedyną osobą, która może ją majorowi przedstawić.

John Trapper nie chce mieć nic wspólnego z ojcem, ale w końcu zgadza się pomóc Bailey. Wieczór wywiadu kończy się jednak fatalnie. Nieznani sprawcy atakują majora i dziennikarkę. Nie mogąc zaufać nikomu, w sytuacji gdy wrogowie są coraz bliżej, Bailey i Trapper łączą siły, by wytropić napastników i odkryć, kto odpowiada za zamach bombowy w Dallas.
     


9 komentarzy:

 1. Książki Sochy i Mirek na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzy pierwsze tytuły, bardzo mnie interesują. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta pierwsza pozycja mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię wydania Edipresse i na pewno skuszę się na Sochę. <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Znajdę i coś dla siebie z dreszczykiem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na razie żaden tytuł mnie nie zainteresował :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Na razie nie widzę murowanych kandydatów do zamieszkania na moich pólkach, ale poczekam na pierwsze recenzje po premierach :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie chętnie bym przeczytała, ale najbardziej kusi mnie książka "Nigdy cię nie opuszczę". ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno Natasza Socha, na pewno Krystyna Mirek!

  OdpowiedzUsuń