środa, 17 października 2018

Premiery Wydawnictwa Muza


 Premiera „Na krawędzi” A.F. Brady
 17 października
Jest to debiutancki thriller A.F. Brady, amerykańskiej psychoterapeutki. 

Wreszcie thriller psychologiczny napisany przez profesjonalistę! 
A.F. Brady jak nikt inny zna mroczne zakamarki i tajemnice ludzkiej psychiki. Jest nowojorską psychoterapeutką z dyplomami Brown i Columbia University. 
W jej wielowątkowym thrillerze zacierają się granice pomiędzy szaleństwem i normalnością.

Samantha James jest najlepszą psychoterapeutką w nowojorskim ośrodku dla psychicznie chorych. Jest też alkoholiczką, ale potrafi to ukryć przed innymi pracownikami i pacjentami. O jej problemie nie wiedzą nawet mężczyźni, z którymi łączą ją krótsze lub dłuższe przygody. Samantha potrafi dochować dyskrecji, szczególnie gdy sprawy dotyczą jej życia. Gdy do ośrodka trafia Richard, starszy pacjent o nieznanej przeszłości, Samantha widzi w nim tylko zawodowe wyzwanie. Do jej gabinetu wchodzi jednak, zdawałoby się, całkowicie poczytalny mężczyzna, który wie zaskakująco dużo o swojej terapeutce. Dlaczego chce rozmawiać tylko z nią? Dlaczego był w więzieniu? Dlaczego przynosi do jej gabinetu małe butelki z alkoholem?


Premiera Nie takie całkiem dorosłe
Adrianna Michalewska i Izabela Szolc
 17 październikaNajnowsza książka Adrianny Michalewskiej i Izabeli Szolc, jest kontynuacją powieści "Dziewczyny chcą się zabawić". 

"Nie takie całkiem dorosłe" opowiada o grupie przyjaciółek z Łodzi, która wchodzi w dorosłość w trudnym okresie na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. 

U progu dorosłości trzeba zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Ale jedno z nich jest największe – utrata młodzieńczych złudzeń. Monika, Iza, Paulina i Amelia na szczęście mają swoją przyjaźń. Ale czy dzięki temu naprawdę będzie im łatwiej?
Wszystkie bajki kończą się jednym i tym samym zdaniem: „a później żyli długo i szczęśliwie”. Tylko co zrobić, kiedy z czasem wieczna miłość okazuje się mrzonką? Jaką traumę i spustoszenie może wywołać rozczarowanie w sercach niewinnych marzycielek?


 Jest końcówka lat 90. i Łódź już tylko ironicznie nazywana jest Ziemią Obiecaną. Naśladowanie Zachodu staje się niezdrową obsesją, która odwraca uwagę od upadku wyludniającego się miasta. Z surowymi wymaganiami nowej rzeczywistości zderzają się pochodzące z różnych środowisk dwudziestokilkuletnie przyjaciółki.
Żyjące w ciągłej niepewności bohaterki Adrianny Michalewskiej i Izabeli Szolc wchodzą w dorosłość i podejmują pierwsze decyzje rzutujące na ich przyszłość. Wczesna dorosłość to czas hartowania charakterów: dziewczyny poznają smak porażki, ale także siłę płynącą z przyjaźni. Monika uważa się za przegraną, Iza łapie się na tym, że odtwarza życie swoich rodziców, Paulina marzy o miłości, a Amelia... Amelia bardzo pragnie nie tego, co dostała od losu.  Każda z nich zrobi wszystko, aby zachować w sobie odrobinę wiary w to, że ich życie nie jest takie całkiem zwyczajne.

Opowieść o czterech łódzkich dziewczynach to podróż do świata, który każda dwudziestolatka zna od podszewki. To opowieść o kobietach, które przestają marzyć i uczą się twardo stąpać po ziemi. Ale w głębi duszy nie chcą dorastać, bo cena za dojrzałość zawsze jest zbyt wysoka.

Premiera Teatr pod Białym Latawcem  
Ilona Gołębiewska
17 października

Czy to możliwe, by stary teatr połączył losy zupełnie obcych sobie osób? „Teatr pod Białym Latawcem” to najnowsza powieść Ilony Gołębiewskiej, autorki bestsellerowej sagi o starym domu i książki „Miłość ma twoje imię”. 

Pisarka jest też cenionym pedagogiem i socjologiem specjalizującym się w m. in. w opracowywaniu programów pracy z dziećmi i młodzieżą, w prowadzeniu zajęć, wykładów, warsztatów z zakresu rozwoju osobistego oraz skutecznej komunikacji interpersonalnej. 
„Teatr pod Białym Latawcem” to nieprzewidywalna, mocna i zaskakująca powieść o trudnych relacjach między ludźmi, o wzajemnym zaufaniu, sztuce pogodzenia się z tragiczną przeszłością i silnym przekonaniu, że wystarczy jedno niezwykłe miejsce, by przynieść ukojenie tym, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i szukają sposobów na odszukanie szczęścia. 
Premiera ,,W samym środku zimy" 
Isabel Allende
 17 października
 Nigdy nie jest za późno na miłość i nigdy nie jest za wcześnie na to, by w pełni korzystać z tego, co przynosi życie. 
„W samym środku zimy” Isabel Allende to błyskotliwa i poruszająca historia niespodziewanej miłości dwojga ludzi, którzy są przekonani, że w ich sercach zapanowała już zima. 
Powieść w ciągu roku od premiery ukazała się w 14 krajach. Najnowsza książka jednej z najważniejszych pisarek iberoamerykańskich już dziś w polskich księgarniach. 

Chilijka Lucía Marez przybywa do Nowego Jorku z serią gościnnych wykładów. Jej przełożonym i gospodarzem jest profesor Richard Bowmaster, z którym spotykała się wcześniej na międzynarodowych konferencjach. Kobieta, mimo przekroczonej sześćdziesiątki, nie godzi się z upływającym czasem i nie wyobraża sobie, że kiedyś pokona ją starość. Chce żyć pełnią życia, a pragnienie to staje się tym silniejsze, im mniej lat ma przed sobą. Tęskni za porywami serca, pragnie miłości i wierzy, że jeszcze spotka kogoś, kto ją pokocha.

Richard jest ponad sześćdziesięcioletnim profesorem, który osiągnął szczyt kariery akademickiej i wydaje się, że czeka tylko na spokojną i wygodną emeryturę. Jest skryty, małomówny, nie uśmiecha się bez powodu. Mało kto wie, że ma za sobą dramatyczne przeżycia–dwa nieudane małżeństwa, tragiczną śmierć córki oraz samobójstwo ostatniej żony

W środku brooklyńskiej śnieżycy zwykła stłuczka samochodowa z udziałem młodej emigrantki z Gwatemali wywróci do góry nogami życie całej tej trójki.

 9 komentarzy:

 1. Opis zachęca, będę miała ją na uwadze!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na krawędzi łóżka w mojej biblioteczce, natomiast dwa pozostałe tytuły będę miała na uwadze. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę Ilony Gołębiewskiej będę niebawem czytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. ,, Na krawędzi " bardzo mnie zaciekawiła i wpisuję na listę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Teatr już przeczytałam :) Dla mnie była przewidywalna, ale nie zmniejszyło to przyjemności z lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ile nowości!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba żadna nie spodobała mi się na tyle, żeby kupić, ale dwie pierwsze z chęcią bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię czytać i chętnie kupuję książki:))ale myślę że częściej do Ciebie będzie zaglądać córka:))to prawdziwa miłośniczka książek:))Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne książki warte przeczytania,każdy coś dla siebie znajdzie.📚📚📚📚

  OdpowiedzUsuń