środa, 7 sierpnia 2019

„Oszukana” Magda Stachula
 Wydawnictwo - Edipresse
Data wydania - 15 maja 2019
Liczba stron - 368
Kategoria - Kryminał, sensacja, thriller Uważaj na siebie i pamiętaj, niektórzy ludzie kłamią.

Magda Stachula - Absolwentka judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała w firmie importującej kamery do monitoringu. Ma męża i dwójkę dzieci, mieszka w Krakowie.

Poznajemy Lenę, która ma dwadzieścia trzy lata i interesuje się fotografią. Mieszka w luksusowej willi nad Jeziorem Powidzkim z Nikodemem, swoim chłopakiem. Mają też psa labradora —  Biszkopta. Wiodą spokojne życie i posesję opuszczają rzadko. Wielki dom, otoczony lasem, ona i on, jakież to romantyczne prawda? Nasza bohaterka dawno temu musiała uciekać, musiała się gdzieś schować. Żyje chwilą i codziennie powtarza sobie, że jej przeszłość nie istnieje. Gdy powtarza się wkoło te same kłamstwa, po jakimś czasie zaczynamy w to wierzyć.
Lena ma swoje tajemnice i lęki. Obawia się, że zostanie odnaleziona, że przeszłość ją odnajdzie i ponownie już jej nie ucieknie. Zginie.

Co takiego wydarzyło się w życiu naszej bohaterki? 
Autorka po raz kolejny oddała w nasze ręce książkę, która od pierwszych stron trzyma w napięciu. Niespodziewane zwroty akcji przyśpieszają tempo i z każdą przeczytaną stroną jesteśmy coraz bardziej ciekawi, co wyniknie, jaki będzie obrót sprawy. Ślepe tropy, jakie podkłada czytelnikowi autorka, intrygują i cały czas odczuwamy napięcie. Nic nie jest pewne. Do tego narracja pierwszoosobowa opisywana przez trzech bohaterów oraz to, że przeskakujemy w czasie, sprawiają, że cały czas nie wiemy, co takiego spotkało Lenę.

 Ta książka będzie idealna dla osób, które lubią, czytając gdzieś tam w głębi umysłu czuć strach, obawę, że zaraz coś wyskoczy, coś się wydarzy. Dochodzi do momentu, że emocjonalnie zżywamy się z bohaterką i razem z nią uciekamy. Boimy się tego, co nastąpi.  

„Oszukana” to jest naprawdę bardzo dobry thriller psychologiczny. Opisy, jakie mają tu miejsce, zachwycają i pozwalają chwilę odetchnąć od niepewności, jaką nasiąknięta jest ta historia. Zdecydowanie jest to pozycja, którą należy przeczytać. 


11 komentarzy:

 1. Uwielbiam thrillery psychologiczne, ta książka chodzi za mną już od jakiegoś czasu, więc na pewno ją przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, tak! Mocno emocjonalna książka, która czyta się w napięciu to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny thriller. Bardzo gorąco polecam tę książkę fanom gatunku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapisuję tytuł, bo opis i Twoja recenzja brzmią ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooooo...zapowiada się ciekawa lektura, zdecydowanie do przeczytania!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ją już w swoich planach od dłuższego czasu, dzięki pozytywnym recenzją. Mam nadzieję, że i mnie się spodoba.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Interesujący tytuł - chętnie przeczytam, bo lubię takie powieści, które trzymają w napięciu. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo zachęcająca propozycja! Idzie na listę do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli gdzies w recenzji znajdę słowo "dobry" połączone ze słowami "thriller psychologiczny" to natychmiast zapisuję tytuł :)

  OdpowiedzUsuń