poniedziałek, 6 sierpnia 2018

„Obca w świecie singli” Krystyna Mirek
Wydawnictwo - Edipresse Książki   
Data wydania -  23 maja 2018
Liczba stron -  400
Kategoria -  Literatura obyczajowa i romans


Książki tej autorki znam i bardzo cenię za pokazywanie życia takiego, jakie jest. Jej książki są zawsze ciepłe, idealne na lato. Tak samo jest z tą.


Karolina
— szczęśliwa żona. Samotnie wychowująca córeczkę, gdyż jej mąż jest wiecznie zapracowany. Gdy przez przypadek przyłapuje go na zdradzie, jej świat się rozsypuje. 

Po pewnym czasie staje na nogi i postanawia poświęcić się wychowaniu swojego dziecka oraz przejmuje z rąk męża zadłużoną przez niego restaurację. Do tej pory lokalem zajmował się on, dlatego nie miała pojęcia, jakich długów narobił.

Jakub — zdolny młody kucharz. Pochodzi z biednej rodziny i pracując do upadłego, pragnie wkupić się do rodziny ukochanej. 
Agnieszka — córka właściciela restauracji źle znosi samotność. Wiecznie jest sama, pomimo, że ma córeczkę z Jakubem, Martynkę. Gdy Jakub nie pojawia się na urodzinach małej, ponieważ zapomniał o tak ważnym dla dziecka dniu, Agnieszka postanawia ukarać go oraz swojego ojca, uciekając daleko. 
Zabiera pieniądze z konta ojca i uniemożliwia Kubie spotkań z córką. 
Jakub zrozumiał swój błąd, ale nie mógł już go naprawić, ponieważ obie dziewczyny zniknęły z jego życia.

Cała trójka od tej pory znajduje się na planecie singli, gdzie bardzo dużo stracili. Zwłaszcza wiarę w drugiego człowieka.
W tę nieznaną im przestrzeń wyrzuciło ich samo życie.
Czy przyjdzie czas, że na nowo zaufają i uwierzą w miłość? 

Gdy Jakub spotyka Karolinę i postanawia pomóc jej z upadającym lokalem, nie zdaje sobie sprawy, jak wielki wpływ będzie miała na niego ta kobieta.
Czy razem uratują zadłużoną restaurację Karoliny? 
Czy połączy ich coś jeszcze poza interesem?
Czy Kuba zobaczy jeszcze swoją córeczkę i czy pogodzi się z Agnieszką? 
Musicie przeczytać tę książkę.

 

Już od pierwszych stron obserwujemy życie wyrazistych i kolorowych bohaterów, którzy wzbudzają sympatię czytelnika. Złościmy się na nich, śmiejemy się oraz przeżywamy wspólnie ich dramaty. Polubiłam ich i kibicowałam bardzo Karolinie. 

Książka jest nie tylko interesująca i wciągająca, ale przede wszystkim mądra i wzruszająca. 
Autorka kładzie nacisk na takie wartości jak miłość, przyjaźń oraz zaufanie. Pokazuje nam również różne rodzaje samotności. Czy wyobrażacie sobie samotność i ból małego dziecka czekającego na swego tatusia, gdy ten obiecał przyjść, ale zapomniał?  Jak gorące potrafią płynąć wtedy łzy po malutkiej buzi.
Koleje losu, jakie daje nam życie, są wskazówką na przyszłość. Czy zawsze potrafimy dobrze je wykorzystać?

Większa część fabuły skupia się na uczuciach i rozterkach emocjonalnych Karoliny i Jakuba, ale później dowiadujemy się również jakie dramaty mogą spotkać pracoholika i jaki wpływ ma ciągła nieobecność ojca. Czasami przychodzi przełomowy moment i wszystko może zawalić się niczym stare mury. 
Każdy z nas ma problemy. Jedni to pokazują, mówią o nich, a niektórzy ukrywają je głęboko w sobie. Traumy, jakich doświadczyliśmy w dzieciństwie, nigdy nie znikną. Pamięta się już zawsze o krzywdach nam wyrządzonych. Nawet tych popełnionych nieświadomie. 
O takich krzywdach wspominała Agnieszka. Jej ojciec, pracoholik i właściciel dobrze prosperującej restauracji, rzadko był w domu. Obsypywał ją natomiast zabawkami.
Jak to przełożyło się na jej późniejsze życie? Buntem i ucieczką.
Czy w naszym życiu potrzebne są trudne sytuacje? Czy wyciągamy z takich momentów coś cennego dla przyszłego życia?


„Obca w świecie singli”  to ujmująca powieść dla kobiet. 
 Historia opisana w tej książce skłania czytelnika do refleksji oraz do przemyślenia pewnych spraw.
Nie jest to banalna opowieść o miłości, bo pokazuje nam, jak życie potrafi być ulotne. Dzisiaj mamy rodzinę, jutro już może jej nie być. Dzisiaj spełniamy się w pracy, ale kolejnego dnia lądujemy obok bezdomnych bez pieniędzy. To lektura, która otwiera oczy na wiele aspektów, które są ważne w życiu.

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu 15 komentarzy:

 1. Dziś koleżanka skończyła czytać tę książkę i powiedziała mi, że jest nią zawiedziona,także ja jeszcze się zastanowię, bo teraz mam niemały orzech do zgryzienia. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka nie dla mnie, ale recenzja jak zwykle świetna 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie również ta książka przypadła do gustu. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam już tę książkę i niebawem będę ją czytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje mi się, że z tą książką raczej bym się nie polubiła :) Ale kto wie, może kiedyś zmienię zdanie i po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w planach ten tytuł :)

  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie może nie, ale zona lubuje się w takiej literaturze :)

  OdpowiedzUsuń
 8. okładka jest myląca, bo sugeruje, że mamy do czynienia z romansem. Może i porusza ważne tematy, ale raczej nie jest to powieść dla mnie.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety to nie moja bajka. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja na razie przeczytalam jedynie dwie książki Autorki "Słodkie życie" i "Drogę do marzeń" i obydwie bardzo mi się spodobały, wiwc na pewno sięgnę i po tą :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam wrażenie trochę cukierkowej opowieści :)
  Recenzja jak zawsze na +

  Pozdrowienia!
  rozchelstanaowca.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka zapowiada się na ciekawą i wielowarstwową, a Ty świetnie o niej napisałaś! Bardzo wartościowa recenzja.

  OdpowiedzUsuń