czwartek, 20 września 2018

Nowości Wydawnictwa Zysk i S-ka
W najbliższy poniedziałek szykują się dla Was nowości! 
Będzie coś dla młodzieży, fantastyczna powieść science-fiction, a także trochę polityki i historii.„Rozstrzygnięcie Callie i Kaydena”  Jessica Sorensen

Format: 140 x 205 mm
Stron: 262
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Ewa Helińska
Sugerowana cena det.: 35,90 zł


 ****************************

Callie i Kayden tworzą szczęśliwy związek. Wszystko układa się pomyślnie. Czują się ze sobą pewnie i bezpiecznie.
Tyle już w życiu razem przeszli. Callie jeszcze nigdy nie była taka silna. Jednak Kayden wciąż walczy ze swoimi demonami. Niestety, jego przeszłość powraca, by wystawić go na próbę, rozdarty między pragnieniem, by dać Callie wszystko, na co ona zasługuje, a ucieczką…
Callie dostrzega, że coś złego dzieje się z Kaydenem. Zawsze pragnęła być u jego boku i pomóc mu zapomnieć o
przeszłości. Chciała go ocalić, tak jak on ocalił ją. 

I to właśnie chce zrobić.
 

 „Kontakt alarmowy  Mary ChoiFormat: 140 x 205 mm
Stron: 388
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Marta Faber
Sugerowana cena det.: 35,90 zł 


***********************************

Dla Penny liceum było monotonnym i nudnym okresem. Co prawda jej znajomi byli w porządku, uczyła się świetnie
i nawet miała chłopaka, to jednak jak się okazuje, niczego o niej nie wiedział. Penny, aspirująca pisarka, wyjeżdża na studia do Austin w Teksasie – trochę ponad sto kilometrów i miliard lat świetlnych od tego wszystkiego, co pragnie zostawić za sobą.

Sam utknął. Dosłownie, w przenośni, emocjonalnie i finansowo. Pracuje w kawiarni i tam też mieszka, sypiając na położonym na podłodze materacu w pustym pokoiku na piętrze lokalu. Choć wie, że gdy już zostanie sławnym reżyserem filmowym, okres ten będzie dla niego źródłem inspiracji, siedemnaście dolarów na koncie w banku i kończący swój żywot laptop wystawiają go na ciężką próbę.

Gdy ścieżki Sama i Penny się skrzyżują, nie będzie to spotkanie jak w typowych romansach, lecz raczej pełne nieporadności zderzenie. A jednak bohaterowie wymieniają się numerami telefonów i piszą do siebie wiadomości.
W niedługim czasie stają się „cyfrowo” nierozłączni, dzieląc się swoimi głęboko skrywanymi obawami, traumami i tajemnymi marzeniami. I to wszystko bez upokarzającej dziwaczności, która towarzyszy spotkaniom twarzą w twarz. „Niebieska porcelana
Simone van.der.Vlugt

 
Format: 145 x 215 mm
Stron: 350
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Ryszard Turczyn
Sugerowana cena det.: 39,90 zł 


************************* 

Porywająca powieść z okresu rozkwitu produkcji słynnej porcelany z Delft
Po śmierci męża Catrijn wyjeżdża ze swojej wioski i zostaje służącą u rodziny Van Nulandt w Amsterdamie.
Ponieważ odkryła w sobie pasję do malowania, pomaga swojej pani, kiedy ta prowadzi lekcje malarstwa. Niestety, dopada ją przeszłość i musi uciekać, by w końcu znaleźć zatrudnienie w fabryce porcelany w Delft, gdzie wreszcie doceniono jej talent malarski. Rozpoczyna się dla niej czas spokoju i szczęścia, jednak niebawem Catrijn cudem nie traci życia w czasie gigantycznego wybuchu miejskiej prochowni, który zniszczył niemalże całe śródmieście Delft, a na dodatek staje przed kolejnym życiowym wyborem…

„Simone van der Vlugt stworzyła piękną postać głównej bohaterki, która żyje wprawdzie w holenderskim Złotym Wieku, ale z którą doskonale utożsamić się może każda czytelniczka z wieku XXI”.


„ProximaStephen BaxterFormat: 140 x 205 mm
Stron: 560
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Dariusz Kopociński
Sugerowana cena det.: 39,90 zł


***************************************

 XXVII wiek. Przyszłość ludzkości w tej galaktyce wydaje się niemal nieograniczona…
Są w niej setki milionów czerwonych karłów, które posiadają planety nadające się do zamieszkania przez ludzi. Taki właśnie jest świat Proxima Centauri. Dla ludzkości może oznaczać nadzieję na przetrwanie, bo toczące nieustanne wojny między sobą przeludnione kolonie na Marsie i Merkurym z pewnością tego nie gwarantują.
Ale najpierw nowy świat musi zostać skolonizowany, a brakuje chętnych, by zostać osadnikiem. Wyprawa na surową planetę nie zapewni splendoru ani żadnych gratyfikacji, a oferuje tylko trud, samotność, pustkę… Yuri Jones wraz z tysiącem innych przymusowych kolonistów niebawem dowie się, jak to jest żyć w nieprzyjaznym pustynnym świecie, którego połowa skrywa się w wiecznej ciemności.
„Proxima opowiada niesamowitą historię kolonizacji surowego nowego Edenu, a tajemnica, którą skrywa ten świat, na zawsze zmieni postrzeganie naszej roli we wszechświecie. 


SEKRETNA WOJNA 3. Z dziejów kontrwywiadu II RP (1914) 1918-1945 (1948) 

Format: 165 x 235 mm
Stron: 705

Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Sugerowana cena det.: 49,00 zł


 ***********************************

Sięgając po kolejny tom Sekretnej wojny. Z dziejów kontrwywiadu II RP, mamy okazję prześledzić aktualny stan badań nad historią polskich służb specjalnych, upowszechnić wiedzę na temat ich dokonań, ale także zapoznać się z niektórymi problemami, przed jakimi stały nasze służby w okresie międzywojennym, m.in. zamachami na ministrów i prezydentów, zamachami na obiekty wojskowe i gmachy użyteczności publicznej, szpiegostwem i dywersją ze strony naszych sąsiadów, nie tylko Niemiec i ZSRS, lecz także ze strony mniejszości narodowych mieszkających na terytorium II RP.

Musiało upłynąć kilkadziesiąt lat, by można było zająć się tą problematyką bez ingerencji cenzury. Trudno więc się dziwić, że działalność Oddziału II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, kontrwywiadu cywilnego czy Korpusu Ochrony Pogranicza wciąż przyciąga uwagę nie tylko historyków.Zainteresowała Was jakaś pozycja? 


18 komentarzy:

 1. Okładka "Niebieskiej porcelany" mnie zauroczyła... A i treść wydaje się być w moim klimacie... Chętnie dopiszę tę książkę do mojej listy do przeczytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne propozycja :) Wybrałabym Sekretną Wojnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Rozstrzygnięcie Callie i Kaydena" bardzo chciałabym przeczytać :D Jednak do tej pory nie przeczytałam jeszcze poprzedniej części... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O matko! Nawet nie wiedziałam, że Callie i Kayden będą mieć jeszcze jedną książkę :o
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat z tych nowości nic zbytnio mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 6. Akurat z tych propozycji żadna mnie nie zainteresowała. Czekam na inne książki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej zaciekawiła mnie „Niebieska porcelana” :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo chcę przeczytać "Rozstrzygnięcie Callie i Kaydena"

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajnie, że zamieszczasz takie wpisy. Pozwalają się rozglądnąć. Dzięki za odwiedziny u mnie !

  OdpowiedzUsuń
 10. "Kontakt alarmowy" bardzo mnie zaintrygował. Mam nadzieje, że przeczytam :D

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń