czwartek, 27 września 2018

Zapowiedzi od Wydawnictwa Oficyna 4eMJesień to idealny czas by w ciepłym, zacisznym miejscu skryć się z książką... dlatego Wydawnictwo Oficyna 4eM przychodzi z propozycją czytelniczą, tym razem mocno zróżnicowaną.

Premiera: 03.10.2018
„Urzędnik
– Sławek Michorzewski
Komedia kryminalna z elementami absurdu i satyry. Oszałamia, wystrasza oraz rozbawia do łez. 

Z początkami jego pisarskiej twórczości wiąże się historia, kiedy udał się do księgarni i poprosił sprzedawcę o polecenie książki, czytając którą będzie się mógł śmiać od pierwszej do ostatniej strony. Zamiast konkretnego tytułu usłyszał, że takiej książki nie ma. Postanowił zmienić ten stan rzeczy i zaczął pisać sam. Jedną z jego książek jest właśnie Urzędnik. Czy mu się udało? Przekonajcie się sami.Premiera: 17.10.2018
„Strefy Cyberwojny – Agnieszka Kaźmierska,, Wojciech Brzeziński

Jeśli jesteście ciekawi czym może Was zaskoczyć wirtualny świat koniecznie sięgnijcie po Strefy Cyberwojny, książkę napisaną przez duet dziennikarski, który w przystępny sposób opisuje problemy współczesności.


Jakie dane zbiera o nas Facebook, komu i w jakim celu je sprzedaje? Czy to możliwe, że ktoś manipuluje opiniami na Twitterze, jaki z tym wszystkim związek ma Rosja i dlaczego niektóre algorytmy na giełdzie zachowują się, jak stado nietoperzy? W „Strefach cyberwojny” znajdziecie odpowiedzi nie tylko na te pytania.


To jest taki Russian Style!” – Maciej StroińskiJest to zbiór reportaży o Rosji byłego dziennikarza Maćka Stroińskiego, który czasami zaskoczy, czasami rozśmieszy, a czasami skłoni do chwili  refleksji.
 

Nie jest klasyczną książką podróżniczą. 
Nie jest relacją z podróży, choć o podróży opowiada. Podróży pełnej nieplanowanych zwrotów i przypadków.
Maciej Stroiński, pojechał na koniec kontynentu, aż do Magadanu nad Morzem Ochockim. Koleją Transsyberyjską i autobusem. Choć nie jest podróżnikiem, to świadomie zrezygnował z wygód, które gwarantuje samolot. Stroiński, jako rasowy reporter, uważnie obserwuje świat, który znika na naszych oczach i barwnie go opisuje.
Na koniec coś dla miłośników rozmów i miłości do zwierząt. 

Męskie zwierzenia- Agnieszka Gozdyra
 W Męskich zwierzeniach, Robert Biedroń, Janusz Chabior, Tytus i Zbigniew Hołdysowie, Szymon Majewski, Andrzej Rozenek, Marcin „Różal” Różalski oraz Leszek Stanek udowadniają Agnieszce Gozdyrze, że także twardziele wzruszają się i reagują na krzywdę tych, którzy sami nie mają głosu i nie są w stanie się obronić.

2 komentarze:

  1. Pierwszy raz słyszę o tym wydawnictwie, Niestety, nic dla siebie nie wybrałam. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Cyberwojna brzmi ciekawie :) Chętnie bym przeczytała :)

    OdpowiedzUsuń