wtorek, 6 czerwca 2017

Konkurs - "Przyjaciółki" Agata Przybyłek, Natalia Sońska

 Konkurs - "Przyjaciółki"  Agata Przybyłek, Natalia Sońska


Wydawnictwo - Czwarta Strona
Data wydania - 14 czerwca 2017
Liczba stron - 330


Dwa stojące na granicy rozpadu związki i dwie różne historie. Podczas gdy jedni muszą walczyć o miłość, inni niszczą ją na własne życzenie…

Dzięki służbowemu wyjazdowi Miłka wreszcie może odetchnąć od zwykłej, szarej codzienności. I od związku, w którym jest szczęśliwa… przynajmniej tak jej się wydaje. Kiedy spotyka na swojej drodze innego mężczyznę, zaczyna wątpić, czy to, co miała do tej pory, rzeczywiście było spełnieniem jej marzeń.

Czy będzie mogła liczyć na wsparcie i dobrą radę przyjaciółki? W życiu Ani również nie układa się najlepiej. Z powodu dramatycznych wydarzeń z udziałem jej męża, oboje oddalają się od siebie, a Ania nie ma już sił, by walczyć o rodzinę. Bez ukochanego nie potrafi jednak cieszyć się każdym dniem.
 źródło opisu: http://czwartastrona.pl/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/


Przychodzę do Was z konkursem, w którym można wygrać "Przyjaciółki"  -  Agaty Przybyłek, Natalii Sońskiej


 Zadanie konkursowe!

Napisz, czym dla Ciebie jest przyjaźń i bycie przyjaciółką. Czy można przyjaźnić się tylko z jedną osobą? 
 WZÓR ZGŁOSZENIA:
 1. Zgłaszam się!
 2. Zaobserwować mojego bloga
 3. Obserwuję jako:
 4. Odpowiedź na pytanie :
 5. Jeśli udostępnisz mój baner, będzie mi miło .

                      Czas od 06 - 12 czerwca!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: PRZYSTANEK SZCZĘŚCIA
2. Sponsorem nagrody jest organizatorka konkursu. 
3. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 13 czerwca 2017 roku
4. Nagrodą JEST 1 egzemplarz książki
5. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy  uczestnicy.
6. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
7. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową.
8. Aby zgłoszenie było brane pod uwagę, uczestnik konkursu musi spełnić wszystkie warunki.
 
9. Każda osoba może zgłosić się raz
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11.Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.


17 komentarzy:

 1. Zgłaszam się
  Obserwuję jako: Agnieszka Kaniuk
  Udostępniłam baner na G+
  https://plus.google.com/u/0/106861874488293493148
  mój mail iskierka23.23@ tlen.pl

  Dla mnie przyjaźń jest szczególnym uczuciem. Jest to pewnego rodzaju więź łącząca dwie osoby (tej samej lub przeciwnej płci), które wzajemnie się wspierają zarówno w tych lepszych jak i w tych gorszych chwilach, są wobec siebie życzliwe, ufają sobie bezgranicznie i przede wszystkim pozostają wobec siebie szczere. Jak to mówią, nawet najgorsza prawda przekazana przez przyjaciela okazuje się nie być wcale taka zła. Podobnie jak miłość przyjaźń jest uczuciem pięknym, bezinteresownym i szczerym. To właśnie z niej rodzi się miłość. Nigdy nie jest odwrotnie. Uważam, że każdy z nas powinien mieć w swoim życiu serdecznego przyjaciela.Nie musi być to tylko jeden przyjaciel możemy mieć ich kilku. Jednak ja zgadzam się z jednym z powiedzeń dotyczących przyjaciół " Nie sztuką jest mieć przyjaciół wielu, którzy będą fałszywi, lepiej niech liczba ich będzie niewielka ale niech będą prawdziwi." Ważne jest to, aby był on prawdziwy, czyli taki od serca, który nigdy nas nie zawiedzie, któremu będziemy ufać bezgranicznie i wiedzieć, że cokolwiek by się nie stało, możemy liczyć na niego samego i jego pomoc. Z nim możemy śmiać się, bawić, ale też i płakać, złościć czy też radzić się w najdrobniejszych rzeczach. Przyjaciel zawsze nas zrozumie. Bez słów odgadnie, kiedy szukamy pocieszenia, a kiedy chcemy pozostać sami. Nigdy też nie zostawi nas samych z jakimś problemem. Wiedząc, że jest ktoś taki obok nas, raźniej jest nam iść przez życie. I tym właśnie dla mnie jest przyjaźń. Jest to poczucie, że nie jesteśmy sami, że jest ktoś, komu na nas zależy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za piękną zakładkę do książek Aguś:)

   Usuń
  2. Agnieszko, nagroda pocieszenia poleciała :)

   Usuń 2. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako:anonimowy Agnieszka Balcerska
  mail agunianew@wp.pl

  Paulo Coelho

  Przyjaźń to najwspanialszy i najbardziej kosztowny dar. To sens i znaczenie wszystkich darów, ilekroć ludzie się obdarowują.

  Dla każdego człowieka przyjaźń oznacza coś innego.przyjacielem nazywamy kogoś, z kim spędzamy dużo czasu i dzielimy podobne zainteresowania, z kim dobrze się rozumiemy i pomagamy sobie w trudnych chwilach. Przyjaciele mogą być do nas bardzo podobni lub zupełnie inni niż my. jednak przeważnie przyjaciel to osoba, z którą lubimy spędzać czas. Ktoś, komu ufamy i komu możemy powierzyć nasze sekrety. Ktoś, kogo chcemy wysłuchać i komu chcemy pomóc, kiedy nas potrzebuje.możemy razem płakać, śmiać się żartować ale też powiedziec gorzkie słowa i wiedzieć że będziemy zrozumiani.
  Myślę ,że przyjaciół można mieć kilku , ale zawsze w ich gronie znajdzie się ten najbliższy sercu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnieszka, jako jedyna spełniła wszystkie warunki konkursu.
   To ona dostaje egzemplarz w nagrodę.
   Gratuluję!

   Usuń
 3. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Dominika Kus
  e-mail: d.kus@vp.pl

  Przyjaźń jest jak pieniądz - łatwo zdobyć, trudniej utrzymać.
  Uważam, że nie musimy przyjaźnić się tylko z jedną osobą, ponieważ rodzaje przyjaźni mogą być różne. Na własnym przykładzie powiem, że u mnie jest to przyjaźń z przyjaciółką, z mężem oraz z mamą. Dlaczego? Ponieważ polega to na wzajemnym zaufaniu, niesieniu pomocy i szczerości. Trzeba wiedzieć, że na tę osobę można bezwzględnie liczyć.
  Czym jest dla mnie przyjaźń? To relacja łącząca czynami a nie słowem, polegająca na wsparciu drugiej osoby.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam sie obserwuje z fb jako Barbara Pawlik Jestem obserwatorem bloga Przyjaźń to słowo wiele znaczy i wiele tłumaczy kiedy jest szczera prawdziwa to jest oparciem podpora i radosc wnosi Tylko my ludzie nie umiemyjej umiejętnie okazać nawę zwierzęta potrafia byc wierniejsi jak ludzie

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Izabela Wyszomirska
  Udostępniam baner: http://sza-terazczytam.blogspot.com/p/konkursy.html
  e-mail: iza.81@o2.pl

  Odpowiedź na pytanie:
  Przyjaźń to coś wielkiego a zarazem wspaniałego. Przyjaźń to bezwzględna szczerość i zaufanie - bez tego nie można mówić o przyjaźni. To związek pełen wzajemnego rozumienia się, gdzie nie powinno być żadnych tematów tabu. Przyjaciel to ktoś kto nigdy nas nie zostawi, nie zawiedzie w potrzebie, kto nigdy nie powie, że nie ma dla nas czasu. Przekonałam się o tym, kiedy w środku nocy potrzebowałam pomocy. Kilka tzw. "przyjaciółek" zignorowało mnie, mój problem, inna wyraźnie dała mi do zrozumienia, że jest już późno. Tylko jeden facet (tak facet) stanął na wysokości zadania. Zawsze możemy na siebie liczyć, porozmawiać o wszystkim, nie ma między nami żadnych podtekstów. Nie mamy problemu z tym, aby się przytulić czy złapać za rękę i każdy z naszego otoczenia wie, że to tylko przyjaźń. Od tamtej pory zmieniło się moje postrzeganie przyjaźni. Bardziej wierzę w przyjaźń damsko-męską niż między kobietami. Dlatego dla mnie przyjaciel to ktoś, kto przybiegnie kiedy jesteśmy samotni, bez słów odgadnie, kiedy potrzebujemy pocieszenia i wie kiedy zostawić nas samych. To ktoś, kto potrafi mówić, kiedy my chcemy słuchać i ktoś, kto milczy kiedy to my mówimy. Przyjaźń jest bardzo cennym skarbem, którego musimy solidnie pielęgnować. Przyjaźnią nie szastam, bo dla mnie prawdziwy przyjaciel jest tylko jeden, a znajomych można mieć na pęczki (ale nie można nazwać ich prawdziwym przyjacielem). I najważniejsze: przyjaciel to człowiek, który o tobie wie wszystko, o twoich wadach i mimo to nadal cię lubi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się!
  Właśnie zaobserwowałam bloga :) jako Iwona Kowalska
  Moja najbardziej subiektywna definicja przyjaźni:
  Przyjaciel to ktoś, kto:
  zamiast dawać rady, da realne wsparcie
  zamiast mówić to co chcesz usłyszeć, powie "jak jest"
  zamiast cię potępić, potępi twoje zachowanie
  zamiast umniejszać twoje sukcesy, umniejszy porażki
  zamiast odbierać ci nadzieję, odbierze telefon o czwartej nad ranem
  zamiast zrobić ci awanturę, zrobi ci herbaty
  nie odwróci się, choćby cały świat był w odwrocie
  i zawsze ma dla ciebie drugą szansę, choćbyś pierwszą bezmyślnie zmarnotrawił!
  Baner udostępniłam na swoim blogu http://weekendoweczytanie.blogspot.com/ Mam nadzieję, że się liczy, choć blog dopiero raczkuje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia dla biorących udział :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyjaciel to anioł, który jest przy Tobie na ziemi. Przyjaźń się szanuje i ceni, przyjaciel łączy się z Tobą duszami , jest Twoim sercem , Twoimi oczami. Przyjaźń to wielka rzecz w życiu, Nie chcesz nic w zamian, dajesz siebie i chcesz żeby było jak w niebie. Nie marnuj nigdy nawet małej chwili, wspieraj przyjaciół by byli szczęśliwi. Każdy czas wżyci u jet dobry na nawiązanie nowych przyjaźni.
  Bloga obserwuję jako Agusia albo Mordeczka hi hi hi

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się.
  Obserwuję jako A.Caban-Pusz
  Przyjaźń to dla mnie gotowość do pomocy,szaleństw, pociechy o każdej porze dnia i nocy.
  To czlowiek który wie o Tobie tyle co ty sama.
  To czlowiek ktory konczy zdanie ktore ty zaczęłas.
  To człowiek ktory jest częścią Ciebie.
  A czy można mieć więcej niż jednego? Oczywiście ze tak!!!!
  Moi najlepsi przyjaciele to mąż i moje siostry.To osoby ktorym zawdzięczam więcej niż wszystko <3 i mam nadzieję że i oni czują że ja jestem ich przyjaciółką ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się
  Obserwuje jako Edziorka
  Fb jako Edyta Synyszyn
  Przyjaźń dla mnie to osoba(osoby)którą zna się bardzo dobrze,godna zaufania,której można powieżyć najbardziej strzeżony sekret,tajemnicę choćby najgorszą i być pewnym że nikt oprócz nas się o tym nie dowie. Coraz ciężej jest znaleźć takie osoby. W ludziach teraz tyle złości,zazdrości i zawiści. A to przykre bardzo

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako Sylwia Waligóra
  Odp:
  Przyjaźń to chyba najpiękniejsza relacja międzyludzka:bezinteresowna, nasycona zrozumieniem, akceptacją i szacunkiem. Najistotniejsza w przyjaźni jest chyba szczerość "aż do bólu" - mówienie prawdy, czasem nawet ostra krytyka... Ale tylko dla dobra przyjaciela, a nie po to, by się wymądrzać, czy sprawiać przykrość, ponieważ w przyjaźni akceptujemy drugą osobę z całym jej inwentarzem zalet, wad, czasem dziwactw - akceptacja jest kluczem otwierającym drzwi do świata przyjaźnią zwanego.
  Czy można przyjaźnić się z wieloma osobami - chyba tak, choć nie do końca tego doświadczyłam.
  Udostępniłam baner https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=306643716451790&id=100013184914101

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Aneta Kasza
  Odpowiedź na pytanie :

  Doświadczyłam w życiu prawdziwej przyjaźni. Jej moc, uzdrowiła mnie...

  Istnieje na świecie osoba, którą od najmłodszych lat źle oceniałam, błędnie postrzegałam Jej postępowanie wobec mnie, w nieodpowiedni sposób odczytywałam dobre intencje. Ona widziała we mnie przyjaciela, bliskiego człowieka, a ja nie potrafiłam tego docenić. Dopiero po wielu latach dotarło do mnie, jak wielki skarb mam obok — siostrę, która w każdej sytuacji była (jest) w stanie skoczyć za mną w ogień. Dziękuję losowi, że postawił na mojej drodze przeszkody, zesłał przeciwności i trudności, bo dzięki nim przekonałam się, kto jest moim prawdziwym przyjacielem.
  Opowiem od początku...
  Siostra jest ode mnie starsza o pięć lat. Od dzieciństwa nie dogadywałyśmy się, nie potrafiłyśmy znaleźć wspólnego języka — teraz wiem, że z mojej winy. Ona próbowała się mną opiekować, pomagać, doradzać w różnych sprawach, a ja odbierałam to zupełnie inaczej — oskarżałam ją o nadopiekuńczość, wtrącanie się w moje życie. Buntowałam się przeciwko temu, a Ona to tolerowała. Czasami w ramach zemsty za nadgorliwe interesowanie się moją osobą, podsłuchiwałam Jej prywatne rozmowy ze znajomymi, podkradałam kosmetyki i ubrania. Teraz wiem, że z mojej strony była to podłość. Jako starsza siostra, chciała się mną zająć, przestrzec przed różnymi zagrożeniami, podzielić się doświadczeniami. Ona chciała, abyśmy były prawdziwymi siostrami. Wielokrotnie próbowała się ze mną porozumieć, pogodzić, a ja odpychałam próby pojednania. Teraz, na przestrzeni wielu lat, uświadomiłam sobie, że chyba trochę z nią rywalizowałam o zawładnięcie uczuciami rodziców.

  Wszystko zmieniło się w jednym momencie, kiedy...
  Kilka lat temu znalazłam się na zakręcie życiowym. Nie zauważyłam znaków ostrzegawczych, postawionych przez siostrę na mojej drodze. Próbowała mnie powstrzymać przed popełnieniem ogromnego błędu. Nie posłuchałam Jej. Po raz kolejny uznałam, że się wymądrza i uważa za lepszą ode mnie. Teraz tego żałuję. Potknęłam się o własną dumę i zabłądziłam. Podążyłam nie tą ścieżką, co powinnam. Podjęłam bardzo złą decyzję, na przekór siostrze. Przez to, straciłam wiele. Nie mogłam sobie spojrzeć w twarz. Życie bardzo mnie doświadczyło. Znalazłam się w dołku. Odwróciła się ode mnie nawet najlepsza przyjaciółka. Nie chciała mi pomóc. Zostałam sama, osamotniona, bez nikogo. Wtedy pomocną dłoń wyciągnęła do mnie Ona. Ta, której w dzieciństwie uprzykrzałam życie. Nie mogłam uwierzyć, że to dzieje się naprawdę. Siostra pomogła mi pokonać depresję. Była przy mnie, wspierała, otaczała troską, opieką i miłością. Dała mi nadzieję na lepsze jutro. Okazała serce, choć na to nie zasługiwałam. Czuwała nade mną, niczym Anioł Stróż.
  Właśnie wtedy zdałam sobie sprawę, że moje postępowanie wobec Niej było okropne. W końcu ujrzałam w niej człowieka, bratnią duszę, przyjaciółkę, siostrę. Dokładnie pamiętam moment naszego pojednania — przeprosiłam Ją za wszystko, co zrobiłam złego. Obie popłakałyśmy się i wtuliłyśmy w siebie.
  Jestem Jej ogromnie wdzięczna za to, że była i jest przy mnie.
  Przykre doświadczenia i zdarzenia życiowe otworzyły mi oczy. Dzięki temu zupełnie inaczej, niż na początku, spojrzałam na moją siostrę.
  Bardzo żałuję straconych lat. Teraz mamy ze sobą bardzo dobry kontakt. Więź, która nas łączy, jest silna, jak nigdy wcześniej. Wspaniałym uczuciem jest świadomość, że mogę polegać na siostrze i w pełni móc jej zaufać.
  Potrzebowałam dużo czasu, by docenić siostrę. Żałuję, że nasze dzieciństwo wiązało się z wieloma konfliktami i nieporozumieniami. Potrafiłam kłócić się z nią o wszystko, zamiast wyznawać Jej miłość. Nie jestem w stanie powrócić do przeszłości, ale mogę zrobić wszystko, aby nasza siostrzana przyjaźń przetrwała i była coraz większa.
  Teraz jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami. Ufamy sobie, pomagamy, wspieramy. Jesteśmy razem. Droga naszej przyjaźni była bardzo długa i ciężka, ale warto było ją przejść.

  Przyjaźń to przebaczenie, niesienie bezinteresownej pomocy nawet wtedy, gdy doświadczamy ze strony drugiej osoby przykrości.

  OdpowiedzUsuń