poniedziałek, 11 czerwca 2018

Zapowiedź! 13 czerwca premiera „Płomień pod lodem” Luz Gabás

 13 czerwca premiera Płomień pod lodem Luz Gabás
 
Tłumaczenie -  Agnieszka Rurarz
Wydawnictwo - Muza
Tytuł oryginału -  Como fuego en el hielo
Data wydania -  13 czerwca 2018
Liczba stron -  640
Luz Gabás (1968) –hiszpańska pisarka. Powieść „Palmy na śniegu” opublikowaną w 2012 r. uznano za najciekawszy debiut roku; przez 50 tygodni nieprzerwanie znajdowała się na liście bestsellerów i została przetłumaczona na wiele języków. Film nakręcony na jej podstawie stał się sukcesem kasowym. Otrzymał przyznawaną przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej prestiżową nagrodę Goya w dwóch kategoriach. Drugą książką, „Czarownicami z Pirenejów” (2014), Luz Gabás potwierdziła, że jest jedną z najciekawszych współczesnych autorek. 


 

Niespokojne lata połowy XIX wieku w Hiszpanii, powstania i wojny domowe; realizacja marzeń w niedostępnych Pirenejach i miłość zdolna pokonać wszelkie przeszkody. Hiszpania 1843 rok. Attua, ambitny student, jedzie na wakacje w rodzinne strony u podnóży Pirenejów, miejsca odległego i niegościnnego na pograniczu z Francją. Swoje plany na przyszłość wiąże z Madrytem, daleko od prowincji i  gór. Jednak życie pisze własne scenariusze i  wszystkie pomysły Attui legną w gruzach, gdy ojciec stanie się pierwszą w miasteczku ofiarą tlącego się buntu. To zmusza chłopaka do rezygnacji z dalszych studiów. By zapewnić byt rodzinie, przejmuje rodzinny interes: prowadzi termy w pobliżu gorących źródeł. Nagła odmiana losu wpływa także na życie Cristeli, którą od dawna Attua kocha szaleńczą, choć ukrywaną przed ludźmi miłościąGdy oboje decydują się porzucić swoje marzenia o wielkim świecie i pozostać w zapadłym i niegościnnym miasteczku, ich miłość szybko zostaje wystawiona na ciężką próbę. Dramatyczne okoliczności zmuszają Cristelę do ucieczki do Francji przez góry, które będą łączyć i zarazem dzielić bohaterów przez następne dwadzieścia pięć lat.


 „Płomień pod lodem” to historia miłości silniejszej od przeciwności losu. 
Miłości pełnej spełnienia i niespełnienia. Z nieporozumień i codziennych obowiązków, postanowień i obsesji, zdrad i lojalnych wyborów Luz Gabás splata piękną i wzruszającą opowieść o miłości, honorze i przezwyciężaniu słabości.

Zainteresowani?

6 komentarzy:

 1. Zapowiada się bardzo ciekawie. Czekam na recenzję

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka bardzo mi się podoba, ale książka raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A u mnie właśnie na odwrót.. okładka koszmar ale treść mnie zaintrygowała :)

   Usuń
 3. Książka nie dla mnie, ale jeśli ktoś takie lubi to na pewno będzie zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem zainteresowana.
  Lubię powieści z tej epoki :)
  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń