niedziela, 18 lutego 2018

„Kruchość jutra” - Ewa Bauer


„Kruchość jutra” - Ewa Bauer

Wydawnictwo -  Szara Godzina
Data wydania -  2018-01-19
Liczba stron - 236
Kategoria - Literatura współczesna
Część II - W nadziei na lepsze jutro” Jest to kolejna część Kolorów uczuć. Była miłość, wspaniałe uczucia, łzy i zdrada. Teraz mamy złość i rozwód, czyli konsekwencje łamania obietnic.

Gdyby ktoś chciał zapoznać się z pierwszą częścią, zapraszam na moją recenzję tutaj

 Zaczynamy kolejną część przygód Anny w momencie przygotowań do rozwodu. Anna jest świadoma swego postępowania,  natomiast Robert, jej mąż, nie wie, dlaczego żona chce podjąć tak drastyczny krok. Zdradził ją wcześniej, ale wydawało mu się, że przezwyciężyli kryzys i żona na nowo mu zaufała. Co takiego się wydarzyło, że kobieta zmieniła zdanie? Czy jeden mail może uruchomić lawinę nieszczęść?
Co takiego Anna odkryła w liście?

Bohaterka wyprowadza się z domu i postanawia zamieszkać u przyjaciela, u którego aktualnie pracuje, pomagając mu w galerii. Wraz z bliźniakami postanawia przeprowadzić się do Michała i ma zamiar na nowo ułożyć sobie życie. Tym razem jest pewna, że może zaufać nowemu partnerowi.
Podczas sprawy rozwodowej wychodzą na jaw szokujące fakty dotyczące dawnego życia jej obecnego partnera. 
Fakty te sprawią, że Anna będzie musiała uciekać i chronić siebie i dzieci. Czy zdoła uchronić się i zapomnieć o przeszłości? Czy kolejny raz zawiodła ją intuicja odnośnie do miłości?
 Bardzo duża część historii Anny to przeżycia emocjonalne związane z rozwodem. Karuzela emocji, jaka towarzyszy naszej bohaterce, udziela się również czytelnikowi. Gdy dochodzą zaskakujące wątki dotyczące Michała, historia ta nabiera emocji i tajemniczości. Niebezpieczeństwo, jakie zagraża Annie, dodaje dreszczyku grozy.

Autorka napisała historię o normalnym życiu. Taką, jaka może zdarzyć się każdemu z nas. Fabuła książki jest ciekawa i sprawia, że chcemy brnąć w głąb tej opowieści. Skłania ona nas do zastanowienia się nad własnym życiem i własnymi wyborami. Czasami zbyt łatwo przekreślamy to, co nas dotyczy tu i teraz, żyjąc marzeniami. 
Czasami zbyt szybko podejmujemy decyzje, które potrafią całkowicie  zmienić nasze dotychczasowe życie. Gdy Anna spotkała dawnego przyjaciela Michała i ta znajomość zmieniła się w relacje bardziej cielesne, myślała, że już będzie tylko lepiej. Jak bardzo się myliła, przekonała się bardzo szybko.

Bardzo często po czasie zdajemy sobie sprawę, jak naprawdę kruchy jest nasz los... gdy z dnia na dzień świat, który uważaliśmy za udany, wali się niczym stary mur.
Czy ktokolwiek z nas może być pewny swojej przyszłości?  Nasze jutro, pojutrze jest tak samo kruche, jak Anny — naszej bohaterki.


„Kruchość jutra” to historia pisana życiem.  Historia o utraconej miłości, o zdradzie, niedomówieniach, sztuce kamuflażu i umiejętnej manipulacji drugim człowiekiem. 


Polecam!

Czekam na kolejną, trzecią już część, która ukaże się już niebawem.   Data Premiery: 2018-03-05 Za możliwość przeczytania oraz zrecenzowania dziękuję 15 komentarzy:

 1. Myślę, że to coś idealnego dla mnie. Będę się rozglądać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za recenzje. Polecę komu trzema :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzja jak zwykle świetna, jednak książka raczej nie dla mnie :(
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Co prawda twoja recenzja bardzo zachęca do przeczytania tej książki, ale to nie są moje klimaty. Cieszę się jednak, że tobie powieść się podobała.
  Pozdrawiam ciepło ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również nie zawsze każda książka pasuje. Rozumiem.

   Usuń
 5. Nie miałam przyjemności wcześniej spotkać się z twórczością tej autorki. Lubię książki jak to ujęłaś pisane życiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa, ale jeszcze nie zdążyłam przeczytać pierwszej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety nie miałam możliwość poznać jeszcze tej serii, ale zapowiada się obiecująco :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szybciutko nadrabiamy.. zaraz kolejna część :)

   Usuń
 8. Czytałam " Kurhanek Maryli" autorstwa pani Ewy, z chęcią bliżej przyjrze się tej serii, lubię takie życiowe, nie przesadzone historie

  OdpowiedzUsuń