sobota, 17 lutego 2018

„Miłość. Wydanie drugie poprawione”Anna Gratkowska

„Miłość. Wydanie drugie poprawione”Anna Gratkowska
Wydawnictwo - Replika 
Kategoria - Literatura obyczajowa i romans
Ilość stron - 394


Niedawno obchodzone były Walentynki, zatem idealnie zgrałam się z recenzją tej książki.
Autorka oddaje w nasze ręce historię o miłości, ale nie takiej miłości, jaką oglądamy w romansach, lecz pełną problemów.
Jak wiadomo, miłość ma różne oblicza.


 Alicja — roztargniona i zabiegana kobieta, która marzy o wielkiej miłości. Bardzo łatwowierna i naiwna. Czasami miałam ochotę nią potrząsnąć.

Ignacy — nieśmiały i ze sporą nadwagą. Mieszka razem z mamą, która traktuje go jak małego chłopaka i nie daje mu dorosnąć. Mieszka naprzeciwko mieszkania Alicji i skrycie podgląda ją. Zakochany jest w niej, ale wstydzi się podejść do dziewczyny i zacząć rozmowę.
 
Znakomitą postacią, chyba jedyną, która przypadła mi do gustu, jest postać przyjaciółki Alicji — Marcelina. Bardzo ekscentryczna kobieta i feministka zarazem. Na pozór jest ona wyluzowaną osobą, ale skrywa w sobie bolesną przeszłość. Przyjdzie czas, że będzie musiała się z nią zmierzyć.

W życiu Alicji pojawi się jeszcze dwóch mężczyzn. Który z nich będzie tym najważniejszym? Czy jej marzenie nareszcie się spełni i będzie mogła pokochać całą sobą i czuć się kochaną? Czy Ignacy odważy się i wyzna swoje uczucia Alicji? Musicie koniecznie się tego dowiedzieć.

Autorka w umiejętny sposób pokazała nam różne oblicza miłości. Czy wiecie, że śledzenie kogoś, nawet jeśli się kogoś kocha, to obsesja? A jak wiadomo, każdy nałóg niesie za sobą konsekwencje.  
Czytamy o cudownej miłości, o motylach w brzuchu, o utraconych uczuciach oraz o takiej miłości, jaką posiadają tylko matki. Zwłaszcza matki jedynaków.


Każdy z nas inaczej widzi miłość, inaczej ją postrzega. Jedni widzą ją w trzymających się za ręce zakochanych, w bukiecie czerwonych róż, w romantycznym wieczorze w walentynki... Bywa również tak, że miłość, zamiast dawać radość, staje się powodem nieszczęścia.


W tej historii nie ma ludzi idealnych. Każdy ma jakiś kłopot, jakieś nieszczęścia za sobą. Życie bohaterów naznaczone jest wieloma emocjami, które bardzo szybko współgrają z odczuciami czytelnika. Płynnie wchodzimy w życie bohaterów i uczestniczymy wspólnie w ich życiu.
Książka napisana jest prostym językiem, czyta się ją lekko i z przyjemnością.  Perypetie bohaterów tak niesamowicie wciągają, że czyta się ją z zainteresowaniem.

Autorka, kiedy trzeba, czaruje słowem, buduje klimatyczną, tajemniczą atmosferę, łączy w związki, fascynuje osobowościami i daje możliwość zagłębienia się w fabułę po same uszy. Nie widzimy tutaj świata w różowych kolorach mimo tego, że miłość zakłada nam na nos różowe okulary. 
Świat w tej historii jest kolorowy, pełen oczekiwań na coś cudownego, ale i schowany za bólem, strachem, rozczarowaniem. Wzloty i upadki. Takie właśnie jest ludzkie życie oraz prawdziwa miłość. Poplątane losy codzienności.


 


„Miłość. Wydanie drugie poprawione ” to plątanina zdarzeń i losów człowieka. To opowieść o prawdziwym życiu i prawdziwych ludziach. O miłość pokazanej z niezwykłą wrażliwością, subtelnością i szczerością.
Za możliwość przeczytania oraz zrecenzowania dziękuję autorce. 

9 komentarzy:

 1. Dziś widziałam zapowiedź tej książki, może kiedyś się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo bardzo ciekawa propozycja Agnieszko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wpisuje się w mój gust. Być może uda mi się ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Opowieści z życia wzięta są najpiękniejsze. Ogólnie nie przepadam za tą dziedziną literatury, ale po tak pięknej recenzji, kto wie.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Postaci z tej książki są bardzo ciekawe.
  Dobrze byłoby poznać ciąg dalszy tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Skusiłaś mnie :) O miłości mogłabym czytać cały czas :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Być może kiedyś przeczytam, ale póki co mam inne plany czytelnicze :)
  Właśnie jestem w trakcie lektury "Sekretnego życia drzew" i planuję przeczytać wszystkie książki tego autora.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę zapamiętać sobie ten tytuł. Właśnie niedawno przeczytałam ksiażkę Krystyny Mirek "Słodkie życie", gdzie właśnie też główna bohaterka miała sporą nadwagę i przez to nie widziała da siebie szansy np w miłości...

  OdpowiedzUsuń