wtorek, 28 lutego 2017

"Właśnie dziś, właśnie teraz" - Karolina Wilczyńska

"Właśnie dziś, właśnie teraz" -  Karolina Wilczyńska 


Wydawnictwo - Czwarta Strona
Data wydania - 2 lutego 2017
Liczba stron - 328
Kategoria - Literatura obyczajowa i romans

 
Moja ocena 8/10  Trzy kobiety, trzy historie, jedna tęsknota – za życiem, w którym jest się dla kogoś naprawdę ważnym.

Zgorzkniała Sabina od lat samotnie opiekuje się zniedołężniałym ojcem, z którym łączy ją toksyczna relacja. Siedemdziesięcioletnia Bronisława ledwo wiąże koniec z końcem, utrzymując siebie i dorosłego syna, alkoholika. Elegancka Sonia prowadzi idealne życie w pięknym domu, z kochającym mężem i córką. Idealne do czasu pierwszego kryzysu…

Nieszczęśliwy wypadek skruszy dotychczasowy porządek i splecie ich losy… Każdej z kobiet przyjdzie zmierzyć się z innymi problemami i każda będzie musiała stawić czoło prawdzie, nie zawsze przyjemnej. Prawdzie o sobie samej i o najbliższych. Bo czasami życie musi nami mocno potrząsnąć, żebyśmy odnaleźli jego sens.
Karolina Wilczyńska - Posiada dar nieograniczonego rozciągania czasu i dzięki temu w wolnych chwilach czyta, haftuje obrazy, robi powłóczyste swetry na drutach lub szydełku, zajmuje się decoupage’m. Kolekcjonuje ludzkie historie, więc bez obaw można opowiedzieć jej swoją. 


Jestem świeżo po lekturze i mogę tylko powiedzieć: ŚWIETNA  jest!!!

 Każdy z nas lubi wyprzedaże, prawda? A już jak jest możliwość kupienia za połowę ceny upragnionej zabawki dla dziecka, jesteśmy w stanie wiele poświęcić. Taka okazja właśnie miała miejsce w tej książce. Hipermarket i wyprzedaż a co za tym idzie tłum ludzi i przepychanki. Kto pierwszy ten lepszy. Po godzinie promocji zaczyna wyć alarm, gasną światła i milknie muzyka. Pisk ludzi i krzyk obsługi. Pożar!
Zanim ktokolwiek zdążył zareagować i uciec, zapadła cisza i było słychać tylko mechanizm blokujący drzwi....

W szpitalu na jednej sali leżą trzy kobiety. Sabina ma wstrząśnienie mózgu i zaledwie po dobie w szpitalu wypisuje się na żądanie, gdyż opiekuje się niedołężnym ojcem. Bronisława, starsza i biedna kobieta ma tylko złamaną rękę, ale w domu  syna alkoholika. Natomiast elegancja i bogata Sonia ma ciało bezwładne od pasa w dół. 
Trzy kobiety i trzy tragedie. Połączył je wszystkie nieszczęśliwy wypadek. Każda będzie musiała zmierzyć się ze swoimi kłopotami i stawić czoła prawdzie. 
Po wyjściu ze szpitala Sonia będzie szukała okazji, by spotykać się z kobietami ze szpitala. Czy wzajemne przeżycie tragedii pomoże kobietom zaprzyjaźnić się?  

Jest to poruszający obraz tęsknoty za życiem pełnym miłości i zrozumienia. Bardzo często bywa, że mężczyzna wysyła kobiecie ostrzegawcze sygnały, że kryje się w nim zadufany egoista, mentalne dziecko, zwykły nierób lub lubiący procenty alkoholik. Inna sprawa, że kobiety chcą być naiwne i wierzą w szczerość kolejnego " przepraszam, obiecuję, zmienię się "...
Kobiety, które żyją pod jednym dachem z Piotrusiem Panem, bezrobotnym leniem, czy też agresywnym starszym rodzicem, same siebie oszukują, że ta relacja to miłość. Czekanie na lepszy los, płonne nadzieje....

(... )"Bo czekanie nie jest złe. Każdy na coś czeka. Na coś lub na kogoś. Oczekiwanie jest przyjemne, ale jak każda przyjemność może stać się nałogiem. A wtedy podporządkowujemy mu całe swoje życie. Uzależniony chce tylko tego, na co czeka. Jest w stanie poświęcić wszystko, każdego, nawet samego siebie, byle tylko dostać to, czego pragnie.
 A dodatkowy kłopot z czekaniem polega na tym, że wielu ludzi czeka na to, czego nigdy nie dostanie. I gdzieś na dnie podświadomości zdaje sobie z tego sprawę, więc celem staje się samo czekanie. A wtedy jest się jak opętany. Opętany czekaniem. Jednak z każdego nałogu można wyjść. Nie jest łatwo, ale można.
Bo życie toczy się właśnie dziś, właśnie teraz". 

"Właśnie dziś, właśnie teraz" to pełna gorzkich prawd życiowych opowieść. Bardzo refleksyjna oraz skłaniająca do zastanowienia się nad własnym życiem, gdyż czasami kobiety kochają swoich mężczyzn za mocno, nie dostając nic w zamian.
Jest to książka, obok której nie można przejść obojętnie, uderza ona prosto w serce i burzy spokój. 
Po takiej lekturze człowiek automatycznie zaczyna się zastanawiać,  jakie ma szczęście żyjąc tu i teraz.
Warto przeczytać!!
Jest to powieść napisana szczerze i od serca.                   

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję autorce oraz Wydawnictwu 

16 komentarzy:

 1. Na pewno przeczytam. Mam w planach tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na moim stoliczku leży aktualnie 6 dosyć pokaźnych książek i cóż... tylko żal, że tak mało jest czasu na czytanie... Chętnie dołożyłabym do stosiku jeszcze i tą książkę, bo już kiedyś zwróciłam na nią uwagę. Na pewno jeśli wpadnie w moje ręce - mając na uwadze Twoją zachęcającą recenzję, nie przejdę obok niej obojętnie :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przejmująca powieść. Na mnie wywarła wielkie wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dość wysoka ocena :) Chętnie przecztam książkę. Dzięki za inspiracje!


  Asia Asiu

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam że nie czytałam i widać że powinnam żałować z pewnością nadrobie zaległości

  OdpowiedzUsuń
 6. O lubię takie historie :) czeka mnie długa podróż samolotem wiec już wiem jak sobie ją uprzyjemnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Kobiety, które kochają swoich mężczyzn za bardzo, nieotrzymując zarazem potwierdzenia wartości swojej miłości w oczach ukochanego, jakże prawdziwe. :) Zastanawiam się, jak często jest też odwrotnie. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak... ale chyba kobiety bardziej są naiwne

   Usuń
 8. Byłam ciekawa tej książki. Teraz jestem jej ciekawa jeszcze bardziej. To zdecydowanie pozycja dla mnie.

  OdpowiedzUsuń