niedziela, 12 lutego 2017

"Dziewczyna z daleka" - Mag­da­lena Knedler

"Dziewczyna z daleka" -  Mag­da­lena Knedler

                [PRZEDPREMIEROWO] 


Wydawnictwo - Novae Res
Data wydania - 15 lutego 2017
Liczba stron - 380
Kategoria - Literatura współczesna

Moja ocena 8/10 - rewelacyjna!Słodko-gorzka opowieść o miłości, zemście i zbrodni, z wielką historią w tle.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Wydawnictwo Novae Res
 
Mag­da­lena Knedler - Recenzentka i redaktorka, współpracująca z portalami Miasto Kultury, Czytajmy Polskich Autorów i Oblicza Kultury.  
 Z zawodu logopeda medialny i nauczyciel wymowy scenicznej."Dziewczyna z daleka" to lekcja historii, ale także przekaz o sile miłości i wspomnień. 


"Człowieka najbardziej bolą wspomnienia. Zwłaszcza pamięć o osobach, które się kochało i które odeszły na zawsze."

Jedną z głównych postaci w tej powieści jest Natasza Silsterwiz, która ma prawie sto lat. Marzy o tym, by śmierć zabrała ją na tamten świat. Jednakże, dopóki nie wyjaśni swojej skrywanej tajemnicy, będzie z nią żyła, ale jak przyznać się do czegoś złego, do czegoś, co wydarzyło się dawno temu i chce się o tym zapomnieć?
Kolejną ważną postacią jest Lena-wnuczka Nataszy, która jest reporterką współczesnych konfliktów zbrojnych. Przed jej kolejnym wyjazdem, podczas którego ma przygotować reportaż na Syberii, przyjeżdża w odwiedziny do swojej babci. 
Gdy pewnego styczniowego ranka kobiety znajdują młodego mężczyznę przed ich domem, prawie zamarzniętego, ale i w stanie upojenia alkoholowego, nie zdają sobie sprawy, że od tego momentu, przez ich życie przeleci lawina wspomnień i łez.
Kim jest dla Nataszy i Leny nieznajomy mężczyzna?  Jaką rolę odegra w ich życiu ? Jaką tajemnicę skrywa sama Natasza? Wszystko to składa się na rewelacyjną powieść, o której, po odłożeniu, nie możemy jeszcze zapomnieć, wzdychamy i na nowo analizujemy przebieg wydarzeń. Całość tej książki osnuta jest wielką tajemnicą. 
Akcja książki rozpoczyna się spokojnie i przez pierwsze strony ciągnie się wolnym tempem. Jednak w miarę przewracanych stron zaczyna miarowo przyspieszać, by wreszcie mknąć niczym wiatr, zatrzymując oddech i przyspieszając bicie serca. 
Autorka sprawnie wprowadza nowe postacie, tajemnice, reakcje, które zmieniają bieg akcji i wprowadzają czytelnika w nowe nieznane rejony.
Bohaterowie powieści są różnorodni, niepozbawieni wad. Zmieniają się pod wpływem chwili, słów czy niespodziewanych wydarzeń.


Jestem pod wielkim wrażeniem tej lektury!
Jest to MĄDRA i WZRUSZAJĄCA opowieść o wielkiej przyjaźni, miłości, cierpieniu i oddaniu, która poruszy nie jedno serce i duszę i na długo pozostanie w pamięci.


 To cudowna, słodko-gorzka opowieść o miłości, zemście i zbrodni. Historia opowiedziana przez Nataszę uzmysławia nam piekło, przez jakie musieli przejść ludzie, będący zsyłani na mroźną Syberię, oraz że można być emocjonalnie martwym za życia.
 Autorka udowodniła swój kunszt pisarski, wspaniale lawirując pomiędzy teraźniejszością a przeszłością. Magdalena Knedler serwuje nam na złotej tacy dawkę historii i jest ona na najwyższym poziomie.

Polecam!!Za egzemplarz dziękuję autorce oraz Wydawnictwu

32 komentarze:

 1. Muszę w końcu przeczytać tę książkę. Wszędzie ją spotykam na blogach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mnie zaciekawiła ta pozycja. Pierwszy raz się z nią spotykam, ale coś czuję, że zagości na mojej półce :)
  Pozdrawiam
  www.zaczytanawiedzma.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooo to juz kolejna recenzja tej książki, która widzę ;) Jak nic muszę się zapoznać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książka znajduje się na mojej liście czytelniczej na ten rok. Czuję, że muszę ją przeczytać! Twoja recenzja tym bardziej rozbudziła moją ciekawość. Jeszcze nie poznałam Magdaleny Knedler, ale mam wrażenie, że jej twórczość przypadnie mi do gustu. Pozdrawiam i dziękuję za możliwość poznania Twojej opinii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miłość, zemsta i zbrodnia to świetne tematy na ciekawą opowieść. A tutaj mamy je wszystkie w jednej książce! Zatem już tylko ten fakt sugeruje dobrą zawartość. Niewykluczone, że sięgnę po tę pozycję, bo temat oparty o trudne momenty historii wydaje mi się interesujący.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tak!!! wszystko razem to gwarancja dobrej powieści!!

   Usuń
 6. Jak tu ładnie :)
  Zapraszam do siebie :)
  http://kultura-moim-okiem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie dziś na blogu ta książka zagościła, bardzo się cieszę, że miałam okazję się z nią spotkać, bo było to bardzo przyjemne zaczytanie. Kolejna książka tej autorki, która bardzo wciągnęła mnie w swój świat. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak. Potwierdzę, że to wspaniała książka

   Usuń
 8. Szukałam jakiejś fajnej książki bp juz dawno coś czytałam,widzę,że chyba coś w końcu znalazłam 😊 historie ludzi,a tym bardziej te Ciężkie, są bardzo ciekawe,ni3 chciałabym znaleźć się w skorze bohaterów na zimniej Syberii https://carolinebeauty456.blogspot.com/?m=0 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba również nie chciałabym znaleźć się na Syberii ;)
   Pozdrawiam

   Usuń
 9. Cześć :)
  Ile tutaj ciekawych recenzji :)
  Z pewnością znajdę coś dla siebie!

  OdpowiedzUsuń
 10. O rety, zapowiada się świetna historia!

  OdpowiedzUsuń
 11. Czas najwyższy, aby zapoznać się z twórczością autorki.
  Świetna recenzja!

  OdpowiedzUsuń
 12. Trąci literaturą kobiecą :D chyba jednak podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy zsyłka na Syberię i czasy wojenne to typowa Literatura kobieca ;/
   Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie

   Usuń
 13. Po przeczytaniu Twojej recenzji aż chce się biec do księgarni :) Jak skończę czytać "Kobietę w lustrze", zabieram się za "Dziewczynę z daleka" :) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie! Na pewno się nie zawiedziesz ;)
   Serdeczności!

   Usuń
 14. Poznałam juz pióro tej autorki, zakochałam się w jej specyficznym stylu, wiem, że i po tę książkę się sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Kolejna autorka której twórczości jeszcze nie znam, a ciągnie mnie do niej, i to coraz bardziej. :)

  OdpowiedzUsuń