poniedziałek, 5 grudnia 2016

Premiery grudnia!

               Premiery  grudnia!

 Data premiery - 07.12.2016

  Joyce Carol Oates - "Mama odeszła"

 "Mama odeszła" to książka szczera, intymna, wciągająca i bardzo osobista.
"Widzisz kogoś ostatni raz i nie wiesz, że to ostatni raz. Potem wiesz tylko jedno: że wtedy o tym nie wiedziałaś. Ale nie wiedziałaś, a teraz jest już za późno. I mówisz sobie: Skąd ja miałam wiedzieć, nie mogłam tego wiedzieć. Mówisz".
Trzydziestojednoletnia Nikki Eaton – niezamężna, seksualnie wyzwolona i samodzielna finansowo – raczej nigdy nie myślała o sobie w kategorii córki. A jednak kiedy z dnia na dzień nieoczekiwanie traci matkę, przechodzi ogromną wewnętrzną przemianę. Jeden burzliwy rok, wypełniony przerażającymi zdarzeniami i rozpaczą, przyniesie jej oświecenie, wiedzę, a nawet – niespodziewanie – miłość, która pomoże jej się podźwignąć.
 

Oates, jedna z najznakomitszych pisarek amerykańskich, z niezwykłą precyzją nakreśliła wciągający i poruszający obraz głębokiego żalu i oczyszczającego smutku, który pozwala spojrzeć na życie inaczej.

 

 

Data premiery - 09.12.2016 

Z innego świata - Dramat

 Reżyseria - Nicole Garcia

 Gabrielle  pochodzi z małego miasteczka na południu Francji, gdzie marzenia o prawdziwej, przepełnionej namiętnością miłości uchodzą za skandaliczne i szalone. W czasach, w których liczą się przede wszystkim stabilizacja i bezpieczeństwo, rodzice dziewczyny, wbrew jej woli, wydają ją za mąż za José  uczciwego i pracowitego hiszpańskiego farmera. Kiedy po latach spokoju u boku męża, Gabrielle wyjeżdża do uzdrowiska w Alpach i poznaje tam André , przystojnego żołnierza, który rozpala w niej od dawna skrywane żądze, w jej życiu na nowo pojawiają się pasja i namiętność. Tym razem Gabrielle jest zdeterminowana, by podążać za swoimi pragnieniami.

 

 

To takie nowości na które zwróciłam uwagę. Cieszę się, że jest ich tak mało, gdyż mam jeszcze masę książek nieprzeczytanych z listopada. Natomiast styczeń już prezentuje się dorodnie z nowościami. Już zacieram ręce a Wy?

12 komentarzy:

 1. Dobrze,że w takich miejscach dowiaduję się o różnych nowościach.O autorce pierwszej książki coś słyszałam -czytałam chyba "Biała dziewczyna,czarna dziewczyna" ale nie zachwyciła mnie tak abym chciała sięgać po następne.Jak się w przyszłości z nią zapoznasz daj znać. O drugiej nic nie słyszałam...Tak jak Ty mam tyle jeszcze innych do przeczytania.....

  OdpowiedzUsuń
 2. Grażynko, drugi- to jest tytuł filmu :)
  A książka ma już bardzo wysokie noty :)
  Serdeczności

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja poluję na te książkę od dłuższego czasu. A czytelniczego stycznia już nie mogę się doczekać.😊😘

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam zaległości jeszcze z września i już nie daję rady.....

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta druga brzmi całkiem ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Też miałam w planach post o grudniowych premierach, ale nie było zbyt wiele ich w tym miesiącu więc odpuściłam. Noworoczne nowości, a raczej ich ilość, przerażają mnie. Tak dużo smakowitych kąsków się zapowiada. Kiedy po nie wszystkie sięgnąć? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również styczeń przeraża ilością nowości. To jakiś szał wydawniczy chyba hihihi

   Usuń