czwartek, 29 grudnia 2016

"Piosenki o Julie " - Damian Łukowiak

"Piosenki o Julie " - Damian Łukowiak 

Wydawnictwo - Favoryta
Data wydania - 19 sierpnia 2013
Liczba stron - 242
Kategoria - Literatura piękna
 
Moja ocena - 7/10 

 Witamy w Los Angeles, mieście aniołów, z którego już dawno wszelkie odleciały. Wśród celebrytek, znanych z tego, że są znane, upadłych diw z lat 80. i innych osobistości, które świecą blaskiem na okładkach kolorowych magazynów, żyje jedna niesamowita kobieta. Poznajcie Julie Walker, międzynarodową gwiazdę, której życie tylko z pozoru jest godne pozazdroszczenia.
Alkoholizm, narkotyki oraz leki uspokajające sprawiają, że zaczyna ono coraz bardziej się rozpadać. Dziennikarze nigdy nie dają jej spokoju. Wciąż publikują kompromitujące zdjęcia i wiadomości na jej temat. W sieci trwają spekulacje na temat tego, kiedy świat usłyszy o śmierci gwiazdy. Pewnego wieczoru, pijana, ponosi porażkę próbując zagrać koncert. Nie do końca z własnej woli, rozpoczyna leczenie w ekskluzywnej klinice odwykowej.

Czy uda jej się pokonać swoje własne demony? Czy zaświeci jeszcze blaskiem na scenie, zamiast przypominać cień swojej dawnej osoby?

źródło opisu: https://favoryta.com/BookStore/Details/57

źródło okładki: https://favoryta.com/BookStore/Details/57Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem, a nie jest to jego debiut. 
Poznajemy tutaj historię Julie Walker, sławnej piosenkarki, mieszkającej w Los Angeles.
Życie Julie to idealny kąsek dla dziennikarzy, którzy opisują jej codzienne życie oraz zaskakują w takich momentach, by potem móc oczerniać na pierwszych stronach gazet. Kto wytrzymałby tak długo?
Gdy popada w alkoholizm oraz narkomanię, mąż wysyła ją na odwyk do ekskluzywnej kliniki odwykowej, w której Julie poznaje inne sobie podobne osoby: Lauren, Kirsten i Mitcha. 
Czy nasza bohaterka poradzi sobie z uzależnieniem? Czy zawiążą się nowe przyjaźnie?
  
Nieoczekiwanie w życiu O'Neilów pojawia się była narzeczona męża i komplikuje ich życie. Czy wpłynie to negatywnie na psychikę Julie? Czy nie wróci do nałogów?

"Piosenki o Juli" - to książka objętościowo niewielka, ale zawarta w niej treść po prostu przytłacza emocjami. Autor użył prostego stylu, przez co celniej trafia do każdego czytelnika.
Lektura szokuje swym przekazem, statystykami i brutalną rzeczywistością, jaka panuje wśród celebrytów, ale naprawdę warto ją przeczytać.

Za książkę dziękuję autorowi!!
5 komentarzy:

 1. Życie celebrytów od innej strony. Ciężki, ale ciekawy temat. Z chęcią bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obecnie raczej nie mam ochoty na taką książkę, ale kto wie, może w przyszłości? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z czasem nasze upodobania się zmieniają, to fakt ;)

   Usuń
 3. Krótka książka, można przeczytać w jeden dzień

  OdpowiedzUsuń