sobota, 29 października 2016

"23 kilometr" - Krzysztof Nowakowski

                     "23 kilometr" - Krzysztof Nowakowski 

 

Wydawnictwo - Krzysztof Nowakowski  
Data wydania - 15 lutego 2016
Liczba stron - 250
Moja ocena 8/10 "23 kilometr" to książka o pasji, o marzeniach, o trudnej drodze do ich realizacji. Książka o wielkiej miłości do zwierząt i natury. Książka pełna emocji.
Nie tylko dla miłośników psów, czy psich zaprzęgów. To rzecz znacznie szersza, bo dotycząca wielu aspektów życia.


"Jazda psim zaprzęgiem to jeden z najlepszych sposobów obcowania z dziką przyrodą. Konkurować z nią może jedynie człowiek poruszający się pieszo, czy na nartach. Czuje on śnieg, lód, skałę, swoimi stopami. Jednak mamy nad nim przewagę, my mamy swoje stopy i cztery łapy każdego z psów, mamy swoją parę oczu i tyle par oczu jeszcze, ile w naszym zaprzęgu biegnie psów, tak samo mamy swój nos i wiele nosów psich. Jesteśmy człowiekiem i psami zarazem. Jednością, stadem, w którym każdy jest niezbędny. To bardzo pierwotne uczucie. Kiedy jeden z psów zobaczy renifera, czy ptaka, zobaczy go całe stado, także my. To właśnie stanowi magię psiego zaprzęgu."

źródło opisu: www.syberiada-adventure.comKrzysztof Nowakowskimarzyciel, sportowiec, maszer, adventurer. Mąż i ojciec. Razem z żoną Darią od niemal siedemnastu lat podróżuje przez życie psim zaprzęgiem, organizując wyprawy w rejony polarne i startując w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie. W roku 2010 dwa psio-ludzkie zespoły prowadzone przez Darię i Krzysztofa objechały dookoła największe europejskie jezioro położone za kołem polarnym, Inarijarvi. Trzysta kilometrów pokonali w trzy dni. To był początek ich zmagań z Daleką Północą, o których opowiada ta książka.”


O Panu Krzysztofie nie miałam pojęcia, aż do spotkania w Saloniku Literackim w mojej miejscowości.

 

 Książka wspaniała!!!  Pochłonęła mnie i zawładnęła totalnie. Żyłam z nimi wysoko w górach i na trasach gdzie burza, śnieg i silny wiatr utrudniał marsz. Martwiłam się razem z bohaterem o zaprzęg psów. Miłość do psów Pana Krzysztofa jest ściskająca za serce. Coś cudownego!!! Nie będę opisywać, bo się nie da. Polecam z całego serca!!!

Gdybyście chcieli posłuchać wywiadu udzielonego podczas spotkania to proszę kliknąć...
https://www.youtube.com/watch?v=1v_5ZqpbjFA 

2 komentarze:

 1. Chyba nie mój gust.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bywa. Nie wszyscy sięgamy po jednakowe książki ;)
   Ja nie żałuję. Były to ciekawe chwile z książką. Niby w domu a jednak tam z nimi w górach.

   Usuń