piątek, 20 grudnia 2019

„Mądre bajki - pozytywne myślenie” Agnieszka AntosiewiczCzytacie swoim dzieciom bajki?

Mądre bajki mają to do siebie, że przekazują ciekawe wartości potrzebne w życiu młodego człowieka.  Takie właśnie są bajeczki napisane przez Agnieszkę Antosiewicz.

Jest to książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zastanawiałam się nad tym, czy dzieci uczące się czytać potrafiłyby same próbować, ale chyba druk jest dla nich za mały. 
Jest tu 20 opowieści i każda ma w sobie inny przekaz. Dowiadujemy się o tym, jak sobie radzić w życiu z problemami, które można spotkać każdego dnia. Są tu poruszane trudne problemy, jak i te łatwiejsze, ale pokazują też problem z innej strony. Po przeczytaniu takiej bajeczki można dyskutować z dzieckiem. Podobało mi się bardzo nawiązanie do kontaktów z obcymi ludźmi. Czyli jak uczulić dzieci na ignorowanie tajemniczych wujków koleżanek oraz innych typków zaczepiających dzieci na chodnikach. 
Takie opowieści uczą i dają możliwość rozmowy.


Podobały mi się również ilustracje. Są kolorowe i adekwatne do wieku dzieci. Strony nie są białe, tylko kolorowe i zachęcające do czytania. Okładka twarda, pięknie wydana, idealna na prezent. 

Gdy chcecie porozmawiać z dziećmi na temat odpowiedzialności, życzliwości i innych wartościach, czytajcie razem te bajeczki.
Czasami same tytuły opowiadań mówią o ciekawym temacie. Piernik nad piernikami. O szacunku dla starszych. Wiadomo o czym jest opowiadanie, prawda?
Polecam!  
Wydawnictwo Greg

7 komentarzy:

 1. Chętnie popatrzę za tą książką dla mojego wnusia:)))ja czasem czytam bajki dla siebie bo bardzo je lubię:))Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka książeczka to idealny pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój chrześniak uwielbia bajki, więc muszę wzbogacić jego biblioteczkę o tę pozycję. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda na to, że jest to fajny, współczesny zbiór bajek dla młodszych czytelników.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. To dopiero przede mną :) Czekam na rozwiązanie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To już wiem, jaką książkę podarować mojemu chrześniakowi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Będziemy o niej pamiętać

  OdpowiedzUsuń