poniedziałek, 31 lipca 2017

"Po złej stronie lustra" - K. C. Hiddenstorm

"Po złej stronie lustra" -  K. C. Hiddenstorm 

 

Wydawnictwo - e-bookowo.pl
Data wydania - 20 czerwca 2017
Liczba stron - 461

Kategoria - fantastyka, fantasy, science fiction

Moja ocena 9/10 - WYBITNA!

 Lisa Johnson ma wszystko, o czym marzą przeciętni ludzie: urodę, sławę, bogactwo. Sielanka jednak kończy się w dniu, w którym ulega tajemniczemu wypadkowi na planie swojego najnowszego filmu. Po wyjściu ze szpitala doświadcza coraz częstszych omdleń oraz szeregu innych dolegliwości... jak choćby wizyt w alternatywnej rzeczywistości. Jawa i sen zaczynają zacierać się coraz bardziej, a ona z przerażeniem uświadamia sobie, że zaczyna balansować na krawędzi obłędu. Podczas jednej z wizyt w równoległej rzeczywistości Lisa poznaje demoniczną Kobietę w Bieli, która składa jej propozycję nie do odrzucenia...
źródło opisu: e-bookowo.pl 2017

źródło okładki: Od autorki


Jest to już druga książka tej autorki, która ukrywa się pod pseudonimem K. C. Hiddenstorm. Ja akurat zaczęłam od końca, ale pierwsza jej książka "Władczyni mroku" czeka już w kolejce do przeczytania.
 

Napisanie recenzji "Po złej stronie lustra"  to niezłe wyzwanie. Po przeczytaniu tej książki myśli mi się kłębią i powstaje swego rodzaju nić. Nić niebanalna i wyjątkowa. Lepka, ciężka i przerażająca. Ale i wspaniała.


Lisa -  jest sławną i bogatą aktorką. Ma wszystko, o czym marzy człowiek. Gra z najlepszymi aktorami w najlepszych filmach. Podczas kręcenia najnowszego filmu ulega wypadkowi, któremu tak naprawdę nie powinna ulec, gdyż wszystko było zaplanowane pod względem bezpieczeństwa. Jak to się stało, że Lisa została ranna? 
Od tej pory zaczynają dziać się z nią dziwne rzeczy. 
Poznaje alternatywny świat i występuje w nim jako inna osoba przebywająca w szpitalu psychiatrycznym. Gdy dochodzi do omdleń, Lisa zmienia światy i balansuje na granicy obłędu. Gdy dochodzi do poznania Lisy z demoniczną kobietą po tej złej stronie lustra,  jej świat staje się pełen okrucieństwa. 
Który świat wybierze nasza bohaterka? Czy można wybierać pomiędzy światami i nie ponosić z tego tytułu żadnych konsekwencji?

Tom - również jest aktorem i pracuje razem z Lisą. Zakochany w niej facet zauważa zmiany zachodzące w psychice i zachowaniu Lisy i jako jedyny chce ją zrozumieć. Jako jedyny martwi się o nią i pomaga, gdy kolejny raz ląduje w szpitalu. Czy Lisa wtajemniczy go w mroczny świat po tej złej stronie lustra? Czy ta miłość, która dopiero rozkwita, ma szansę na ciąg dalszy? 

Czytając tę książkę, zastanawiałam się, jak to ja bym się czuła, żyjąc w dwóch światach. Dwa całkiem różne światy. Jeden, gdzie jest się znaną i bogatą autorką i  drugi, gdzie przebywa się w szpitalu po próbie samobójczej. Do tego jeszcze głosy pewnej demonicznej kobiety. To wszystko może sprawić, że obłęd jest nieunikniony. Zachwianie równowagi psychicznej człowieka jawi się nam w coraz bardziej dramatycznych wymiarach. Czy szaleńcem jest ten, kto widzi ostrzej, dalej, przenikliwiej, ten, co czuje więcej niż przeciętny śmiertelnik?K. C. Hiddenstorm stworzyła powieść, w której pokazuje specyficzny obraz spostrzegania rzeczy lub zjawisk realnie nieistniejących, chociaż dana osoba ma ich realną wizję. Mamy tu jaskrawe odzwierciedlenie frustracji płynących z realnych przesłanek bohaterów.
Książka ta sprawi, że czytelnik będzie miał różnego rodzaju halucynacje: głosowe, wzrokowe i węchowe. Ma wrażenie, że ktoś nim kieruje na odległość, jest kimś owładnięty, czy też jest w czyjejś mocy. 
Demoniczna Kobieta w bieli -  to ona chyba za tym wszystkim stoi.
 "(...) Popatrz mi w oczy i ujrzyj wiekuisty mrok, pocałuj mnie i przekonaj się, jak smakuje czyste szaleństwo.(...)"
Obłęd grozi każdemu, kto weźmie tę książkę do ręki. 
Styl autorki jest wyśmienity. Genialne dialogi wciągają, a sama akcja toczy się w miarę szybkim tokiem. Bohaterowie wspaniale wykreowani. Napięcie, jakie udziela się czytelnikowi, wzrasta z każdą kolejną przeczytaną stroną. Końcówka nie jest do przewidzenia, gdyż jawa miesza się ze snem.

"Po złej stronie lustra"  to niesamowita pozycja.  Mało kiedy coś jest w stanie zawładnąć mną do tego stopnia, że muszę uspokoić płynące w moim wnętrzu emocje. A tutaj, czytając tę historię, tak właśnie było. Uwielbiam książki, gdzie autorka bawi się czytelnikiem, sprawia, że nie jesteśmy w stanie oderwać się od przygód bohaterów, a we krwi szaleje adrenalina. 
Polecam!

Za możliwość przeczytania oraz zrecenzowania dziękuję autorcePozdrawiam z Mazur :)


24 komentarze:

 1. Widzę, że książka wywołuje sporo emocji. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie skuszę się na tę przygodę czytelniczą, jednak jeszcze nie teraz, bo stosiki książek do przeczytania mocno się ostatnio powiększyły. Zapowiada się ciekawie, moje klimaty, będę pamiętać. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj u mnie również rośnie w zastraszającym tempie :)

   Usuń
 3. Muszę koniecznie zapoznać się z tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię kryminały i horrory, ale i taką tematykę od czasu do czasu lubię - tak dla odmiany ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ja również czytam fantastykę dla odmiany :)

   Usuń
 5. Mówiłem już, że bardzo lubię twoje recenzję? I myślisz, że teraz jest wyjątek? Nie! Cud, miód i orzeszki. Ładnie na tych Mazurach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To widok prawie z mojego okna :) Tak, Mazury to moje miejsce na Ziemi :) Dziękuję, ja Twoje posty również uwielbiam :)

   Usuń
 6. Książki dotykające wszelkich tematów obłędu, choroby psychicznej niezwykle mnie do siebie przyciągają, dlatego też, gdy przeczytałam już sam opis fabuły tego tytułu, wiedziałam, że jest to coś dla mnie. Twoja recenzja potwierdziła, że moje przeczucia były trafne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z każdym napisany słowem. To naprawdę dobra książka, napisana w lekki sposób i poruszająca wiele emocji. Autorka idzie w dobra stronę. Pozdrawiam 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj tak, są takie książki, które wywołują lawinę wrażeń i ciężko cokolwiek o nich napisać. Ale widzę, że poszło Ci świetnie :) Nie miałam pojęcia o tej powieści i choć to nie do końca gatunek, z którym czuję się dobrze, chętnie dałabym jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam na oku tę książkę i jak tylko ogarnę swoje obecne zobowiązania czytelnicze, to chętnie zapoznam się z powyższym tytułem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam jeszcze pióra autorki, a ostatnio zagustowałam w tym typie literatury, więc może się skusze:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gdyby nie Twoja recenzja (jak zawsze doskonała) nie zwróciłabym uwagi na tę książkę. Potrafisz zaciekawić, Kochana. :) Zapamiętam ten tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. tenosmar_ri Raybigboyswag Daniels link
  blocibfriciz

  OdpowiedzUsuń