środa, 16 listopada 2016

"Miłość" - Tadeusz Oszubski

                    "Miłość" - Tadeusz Oszubski


Wydawnictwo - Erica
Data wydania -lipiec 2015 
Liczba stron - 245
Kategoria - thriller/sensacja/kryminał

Moja ocena - 7/10 Do pewnej bydgoskiej galerii sztuki trafiają akty pięknej rudowłosej kobiety. Z pozoru zwykłe obrazy stają się przyczyną serii okrutnych zabójstw.
W centrum dramatycznych wydarzeń znajduje się Jan Wirski – właściciel restauracji, miłośnik dobrej kuchni i kinoman. Wirski, który po latach wrócił do rodzinnego miasta, pragnie spokojnego życia, lecz jego mroczna przeszłość i rodzinne koneksje sprawiają, że musi się zająć rozwiązaniem ponurej zagadki wstrząsających Bydgoszczą zbrodni.
Co wspólnego mają ze sobą córka senatora, alkoholik malujący szyldy, młody gangster i jego ukochana żona? Jak daleko każde z nich może się posunąć w imię miłości, uczucia, które nie tylko uwzniośla, ale też zabija?

źródło opisu: http://www.empik.com/milosc-oszubski-tadeusz,p1107660898,ksiazka-p

źródło okładki i zdjęcia: http://www.empik.com/milosc-oszubski-tadeusz,p1107660898,ksiazka-p


  Tadeusz Oszubski - Urodził się i mieszka w Bydgoszczy. Od lat pracuje w prasie codziennej oraz w czasopismach o tematyce fantastycznej i ezoterycznej. Większość jego utworów to albo dark fantasy umieszczona w realiach historycznych, albo literatura grozy.
 Jest to moje pierwsze spotkanie z tym pisarzem. Sam autor zaintrygował mnie opisem swojej książki na tyle, że nie mogłam się powstrzymać i jestem właśnie świeżo po lekturze.

Podobała mi się bardzo. Napisana jest dość prostym językiem, nie ma tu barwnych opisów i dlatego szybko się ją czyta. Fabuła jest ciekawa i sprawia, że chcemy brnąć w historię dalej. Napięcie jest stopniowo dawkowane, a  tajemniczość bohaterów oraz sceny erotyczne dodają powieści smaczku. 

Akcja książki dzieje się w Bydgoszczy i ma się złudzenie, że wszędzie panuje duszna atmosfera. Do tego wyczyny Marczyka, egocentryka, skupionego na swoich wewnętrznych przeżyciach sprawiały, że bałam się jego kolejnych pomysłów. Człowiek nieobliczalny i w dodatku zakochany jest zdolny do wszystkiego. Miłość w tej książce ma dziwne oblicze... powiedziałabym że miażdżące...wyciskające życie...

Świetne jest zakończenie tej książki.  Super!!

Polecam!!!

 

5 komentarzy:

 1. Jak kryminał,to ja bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiesz Agnieszko ,że zaciekawiłaś mnie....Tadeusza Oszubskiego mam w swoich znajomych i parę razy napisaliśmy parę słów do siebie. Twórczości Jego nie znam ,ale lubię z czymś się zapoznać,aby wiedzieć czy to moja bajka także. W bibliotece dukielskiej nie ma nic więc szukam dalej...

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, jego książki są trudne do zdobycia. Ja również chciałam wypożyczyć ale niestety nie było i byłam zmuszona kupić :)
  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń