wtorek, 3 kwietnia 2018

„Anatomia skandalu” Sarah Vaughan

  „Anatomia skandalu”  Sarah Vaughan

Tłumaczenie - Agnieszka Śmiechowska-Kłoczko
Wydawnictwo - Burda Książki

Tytuł oryginału - Anatomy of a Scandal
Data wydania - 31 stycznia 2018
Liczba stron - 380
Kategoria - thriller/sensacja/kryminałJeden mężczyzna oskarżony o zbrodnię. I trzy kobiety, w których rękach spoczywa jego los.Kate to młoda prawniczka, która specjalizuje się w sprawach dotyczących przestępstw seksualnych. Gdy dostaje do ręki teczkę ze sprawą Oliwii przeciwko Jamesowi, postanawia stanąć na wysokości zadania i udowodnić winę mężczyzny. Został on oskarżony o gwałt przez jego asystentkę. James obejmuje wysokie stanowisko, mianowicie jest wiceministrem w obecnym rządzie.
 On — typowy męski ideał kobiet, ona — delikatna i wykorzystana kobieta.

Kate przyjmuje tę sprawę i postanawia przy okazji rozliczyć się z przeszłością. Bo jak się okazuje, coś ją łączy z oskarżonym. Co takiego? Czy poradzi sobie z tą sprawą? Czy sąd w plątaninie kłamstw, wymysłów i manipulacji podejmie właściwą decyzję? 
Mamy również trzecią kobietę. Jest to żona człowieka oskarżonego o gwałt. Czy ona w tej sprawie ma coś do powiedzenia? Czy to, co schowała głęboko na serca dnie, ujrzy światło dzienne?
Jeżeli lubicie historie prosto z sali sądowej, to śmiało czytajcie!

„Wszyscy łagodniejemy z wiekiem, godzimy się na kompromisy, naginamy opinie, tracimy ostrość. Oprócz mnie. Nie wtedy, gdy chodzi o gwałt.”

Autorka poruszyła w tej pozycji bardzo współczesne i kontrowersyjne tematy. 
Jednym z nich jest molestowanie seksualne. 
Problem ten niestety występuje bardzo często i to niezależnie od grupy społecznej. Lekarze, prawnicy, dziennikarze i stróże prawa - bez wyjątku wpadają w sidła złej miłości.
Molestowanie seksualne jest przejawem dyskryminacji ze względu na płeć. Na molestowanie seksualne może składać się nie tylko niepożądany kontakt fizyczny, niechciany dotyk, natarczywe spojrzenia, ale również dręczenie wypowiedziami bądź niestosownymi uwagami o charakterze seksualnym lub odnoszącymi się do płci.
O molestowaniu w miejscu pracy mówimy nie tylko wtedy, kiedy sprawcą jest przełożony, ale również wówczas, gdy jest to koleżanka czy kolega z pracy.


Autorka oddała w nasze ręce wyśmienitą powieść, przy której nie można się nudzić. Mamy tu mnóstwo nakładających się na siebie wątków oraz wielu bohaterów.
Uwielbiam takie książki, gdzie mogę czytać o prawniczych realiach czy też sądowych skandalach, o manipulowaniu ludźmi dla wygranej sprawy. 

 Akcja książki ciągle jest napięta, nieustannie coś się dzieje. Nie ma czasu na nudę! Bardzo fajnym zabiegiem, jaki jest tu użyty, to zabieg retrospekcji, mieszania zdarzeń teraźniejszych z wydarzeniami z przeszłości. 

 „Anatomia skandalu” to historia o miłości, o tej dobrej, jak i złej, o zdradzie, manipulowaniu innymi, oraz o tym, jak człowiek daleko potrafi się posunąć, przesuwając własne granice.


Polecam!

Za możliwość przeczytania tej pozycji dziękuję Wydawnictwu
14 komentarzy:

 1. Myślę, że mogłabym się wciągnąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka interesuje mnie odkąd zobaczyłam pojawiające się recenzje na blogach :D
  Pozdrawiam! Dolina Książek ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Oh, brzmi fantastycznie Agnieszko!
  Dziękuję za recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogólnie gdy słyszę, że postać mężczyzny jest ideałem automatycznie nie mam ochoty jej czytać, ale reszta Twojej recenzji mnie do niej zachęca! Hmm, może się skuszę! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo to jest to co lubię najbardziej!
  Pozdrawiam!

  https://sambor-opowiada.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zawsze kusisz ciekawą recenzją :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zauważyłam, że Burda specjalizuje się w niezłych thrillerach :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam w planie przeczytać, a Twoja recenzja tylko mnie w tym utwierdza:)
  https://slonecznastronazycia.blog/

  OdpowiedzUsuń