sobota, 20 stycznia 2018

„Tajemnice starego domu” Ilona Gołębiewska

   „Tajemnice starego domu”   Ilona Gołębiewska


Wydawnictwo - Muza
Seria - Saga o starym domu 2
Liczba stron - 480
Kategoria - Literatura obyczajowa i romans 22 listopada miała miejsce premiera drugiej części przygód Alicji Pniewskiej w starym domu. Kolejny raz autorka dała nam, czytelniczkom, karuzelę emocji. Jest to naprawdę dobra literatura kobieca.Tak sobie myślę, że równie pięknej i wzruszającej historii dawno nie czytałam. Wzruszyłam się. Taka właśnie jest ta historia, prawdziwa i szczera. Ilona, dziękuję Ci za nią.


 Nasza bohaterka, po trudnych przejściach w swym życiu, wraca do starego domu w Pniewie. Poznaje nowych ludzi i małego Michałka. Dziecko — sierotę.
W jej życiu pomału zaczyna się układać, do momentu, gdy na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości jej rodziny. Odnaleziony dokument burzy jej układany z trudem spokój.
Z dokumentu wynika, że może mieć gdzieś przyszywaną siostrę. Jej ukochany tatuś być może nie był taki święty, jakie miała o nim zdanie. Postanawia zmierzyć się z prawdą i odszukać rzekomą siostrę. Czy podoła temu wyzwaniu?


Porywa się także na rzecz z pozoru całkowicie niemożliwą. 

Postanawia zaadoptować Michałka, którego pokochała od pierwszego wejrzenia. Tylko jakie szanse ma na adopcję kobieta zbliżająca się do 40 i w dodatku samotna? 
Niby nie ma formalnych przeciwwskazań do tego, by osoba samotna, spełniająca określone stosownymi przepisami wymagania, mogła adoptować dziecko lub zostać jego opiekunem zastępczym. Jednakże w aspekcie psychologicznym i socjologicznym, osoba samotna jest słabszym środowiskiem rodzinnym, niż para małżeńska czy też pełna rodzina. Szanse osób samotnych w konfrontacji z małżeństwami lub pełnymi rodzinami, starającymi się adopcję bądź opiekę zastępczą, są mniejsze, ale oczywiście możliwe. Alicja jest na tyle zdesperowana, że podejmuje walkę. Oczywiście przyjaciele oraz Adam wspierają ją bardzo.

 Jak zakończy się sprawa sądowa? 
Czy powrót żony ukochanego Adama zmąci ich spokój?
Czy prawdziwa miłość wystarczy, by pokonali wszelkie trudności, jakie serwuje im los?Ilona Gołębiewska nie rozpieszcza swoich bohaterów. 
Każdy z nich ma za sobą bagaż doświadczeń. 
Na wierzch wychodzą zapomniane historie, dla których niekiedy byłoby lepiej, gdyby o nich świat zapomniał. 

Intrygująca historia, która czasem jest zabawna a czasem wzruszająca i smutna. Opowiada piękną historię życia o życiu, które niezależnie od tego, jak bardzo jest przez nas zaplanowane, pisze swoje własne scenariusze.
 

Jest to jedna z poruszających i mądrych powieści, przy której łzy mieszają się z uśmiechem, a wzruszenie z radością. Przepiękna historia prawdziwej przyjaźni, miłości oraz poświęcenia się dla dziecka. Dziecka, które pragnie mieć swoją mamusię i być kochanym.
Często niemożliwe staje się możliwe, a jedna pozornie błaha decyzja może zaważyć na życiu wielu osób.  

„Tajemnice starego domu”  to książka, która wywołuje silne emocje, trafia w czuły punkt i dociera wprost do serca, i co najważniejsze, zostaje tam na dłużej. 

Mam nadzieję, że trzecia część już niebawem :)

Polecam Wam bardzo gorąco, bo pięknych, życiowych historii nigdy za wiele.Za możliwość przeczytania oraz zrecenzowania dziękuję Wydawnictwu14 komentarzy:

 1. Zdecydowanie lubię sięgać po tak życiowe historie. Ten cykl mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś, bo zapowiada się interesującą, ale zdecydowanie zacznę od pierwszej części :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuł bardzo przyciąga. To książka dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka szkoda, że taka dobra recenzja... nie lubię serii książkowych;) Jeszcze żadna (poza Harrym Potterem) mnie nie zadowoliła:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Serie z gatunku romansu- obyczajowego juz mnie niczym nie zaskocza wiec raczej sobie podaruje. Recenzja swietna- drobiazgowa I wnikliwa- na pewno przkona wielu watpiacych.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię opowieści o życiu; takie lubię najbardziej.
  Warto zapamiętać to nazwisko.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja już nie mogę doczekać się trzeciego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Musi być to piękna historia :) Brzmi super :)

  OdpowiedzUsuń
 9. książka wydaje się być interesująca, może się przekonam do opowieść o życiu. Fajna recenzja, pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię tego typu historie, więc wcześniej czy później sięgne po tą książkę!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wywołuje silne emocje - to brzmi bardzo zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń