Nowości z Wydawnictwa Zysk i S-ka
Wydawnictwo Zysk i S-ka proponuje nam najnowsze pozycje. Mam nadzieję, że któraś przypadnie Wam do gustu i skusicie się na kupno oraz przeczytanie.
Na półkach w księgarni znajduje się już zamknięcie wspaniałej serii Victorii E. Schwab - „Wyczarowanie światła”
Format: 145 x 205 mm
Stron: 696
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Ewa Wojtczak
Premiera: 21.05.2018
Sugerowana cena det.: 39,90 zł
Ostateczna bitwa między światłem i ciemnością w spektakularnym finale bestsellerowej trylogii, zaliczanej do najlepszych dzieł fantasy ostatniej dekady Ciemność przypuszcza atak na kolejny ze światów, tym razem ten najjaśniejszy z nich – pulsujący od magii Czerwony Londyn, szczęśliwe królestwo rządzone przez wspaniałych Mareshów, niszcząc i tak delikatną równowagę sił, która dotąd istniała w czterech Londynach. Po tragedii Kell – uważany za ostatniego żyjącego antariego – musi dokonać licznych wyborów i podjąć ważne decyzje: komu pomagać, wobec kogo zachować lojalność, przed kim się ugiąć. Lila Bard – do niedawna uważana za zwyczajną (choć nigdy przeciętną) dziewczynę z Szarego Londynu – przetrwała i rozkwitła dzięki serii magicznych prób. Teraz jednak musi nauczyć się kontrolować świeżo odkryte zdolności – zanim magia całkowicie ją przytłoczy. Starożytny wróg powraca i wyciąga ręce po kwitnące miasto, a upadły bohater stara się ocalić własne, z pozoru martwe królestwo. Zhańbiony kapitan Alucard Emery z „Nocnej Iglicy” musi więc zebrać załogę i wyruszyć na poszukiwanie ratunku, który wydaje się niemożliwy. Rozpoczyna się walka nie tylko z zewnętrznym nieprzyjacielem, lecz także z własnym, opętanym ludem…
Ciekawą propozycją jest również praca „Niemcy. Zbiorowa pamięć narodu”, prezentująca nietypowe spojrzenie na współczesne Niemcy.
Format: 150 x 230 mm
Stron: 700
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Tesznar
Premiera: 21.05.2018
Sugerowana cena det.: 99,00 zł
Jedyne w swoim rodzaju spojrzenie na dzisiejsze Niemcy.
Od 140 lat Niemcy są główną potęgą na kontynencie europejskim. Ćwierć wieku temu powstało jednak nowe państwo niemieckie. Na ile zatem tak naprawdę jesteśmy w stanie je zrozumieć i jak ich obywatele postrzegają dziś samych siebie?
Neil MacGregor twierdzi, że w przypadku Niemiec (w przeciwieństwie do pozostałych europejskich państw) nie sposób stworzyć jednej spójnej i wspólnej wersji narodowej historii, gdyż tym w kraju uwarunkowania zarówno historyczne, jak i geograficzne były zawsze zmienne i niestabilne. Przez większą część połowy tysiąclecia, o którym traktuje niniejsza książka, Niemcy składały się z wielu odrębnych bytów politycznych, mających własną historię. Wszelkie zaś bezpieczne i wygodne wersje wspólnych dziejów swego narodu, jakie Niemcy mogli sobie opowiadać przed rokiem 1914, przepadły na dobre w wyniku wydarzeń z następnych trzydziestu lat. Choć nieodłączną cechą niemieckiej historii może istotnie być pewna fragmentaryczność, to zarazem pojawia się w niej dosyć sporo wspólnych dla większości Niemców wspomnień, odczuć i doświadczeń; niniejsza książka zaś stawia sobie za cel bliższe zbadanie niektórych spośród nich. Poczynając od wynalezienia druku przez Gutenberga w XV wieku, MacGregor wybiera takie przedmioty i idee, miejsca czy postaci, które wciąż budzą żywy oddźwięk – jak drezdeńska porcelana i fragmenty ruin tegoż miasta, projekty Bauhausu i niemieckie kiełbaski, korona Karola
Wielkiego i bramy obozu w Buchenwaldzie – aby pokazać nam co nieco z ich zbiorowej pamięci i wyobraźni. Nikt
dotąd nie napisał podobnej książki na temat Niemiec.
Godna uwagi jest również młodzieżowa powieść „To, czego nie widać” Agata Polte
Format: 140 x 205 mm
Stron: 304
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Premiera: 21.05.2018
Sugerowana cena det.: 34,90 zł
To, czego nie widać, może boleć najbardziej...
Malwina jest zdolną nastolatką w maturalnej klasie. Jej życie wypełnia głównie nauka, zajęcia pozalekcyjne i konkursy. Dziewczyna robi wszystko, by zadowolić wiecznie narzekającą i krytykującą ją matkę, nawet jeśli oznacza to zrezygnowanie ze wszystkiego, co lubi.
I chociaż radzi sobie najlepiej w szkole, w domu nieustannie słyszy jedną rzecz: że jest beznadziejna. Gdy wydaje się, że nic się nie zmieni, w życiu Malwiny pojawiają się nowe osoby. Poznaje Bartka, chłopaka o sarkastycznym poczuciu humoru, zaprzyjaźnia się z Natalią, która mimo własnej trudnej sytuacji staje się dla niej oparciem. Życie Malwiny nagle, wręcz brutalnie przyspiesza. Czy będzie gotowa zawalczyć o siebie?
Jestem ciekawa czy zachęcił Was któryś opis książki.
„Wyczarowanie światła”- koniecznie muszę sięgnąć po tą serię! Duużo dobrego o niej słyszałem :)
OdpowiedzUsuńMoja córka jest tą serią zachwycona :)
UsuńTym razem, chyba na nic się nie zdecyduję. 😊
OdpowiedzUsuńTak bywa :)
UsuńW sumie ciekawi mnie 1 i 3 propozycja, ale chyba nie na tyle, by po nie sięgnąć. Jeśli chodzi o czerwiec, to chce tylko w tym miesiącu około 4 pozycji. Jakoś nic ciekawego dla mnie nie ma więcej :(
OdpowiedzUsuńPozdrawiam i zapraszam:
Biblioteka Feniksa
Mnie również z nowości mało co zainteresowało.
UsuńPierwsza książka całkiem ciekawa. Druga kompletnie nie dla mnie, ale wiem komu by się spodobała 😊
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,
Książkowa Przystań
To, czego nie widać bym przeczytała :)
OdpowiedzUsuńhttp://whothatgirl.blogspot.com
Ja właśnie też się na nią skuszę :)
UsuńWydawnictwa chyba szykują się na okres wakacyjny więc wiele hitów już raczej zostało zaprezentowanych. Przedstawione przez Ciebie propozycje nie do końca do mnie przemawiają. Jednak na brak natchnienia czytelniczego nie narzekam ;)
OdpowiedzUsuń